G-Skill 8 GB RipjawsV 3000MHz CL15 ile Uyumlu RAM Tavsiyesi

ensdyo

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar mevcut RAM'im maalesef piyasada yok. Onun yerine alabileceğim bir RAM var mı?
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B450-A PRO AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200+MHz(O. C. ) USB 3.1 Anakart
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
RAM: G-Skill 8 GB RipjawsV 3000MHz CL15 1.35V ++++?
Ekran Kartı: NVIDIA ASUS GTX1050 Ti Cerberus Gaming OC GDDR5 4 GB 128Bit DX12

Son düzenleyen: Moderatör:

Malesef stokta yok...
CL16 olması bir sorun olur mu acaba?
Dual Channel çalışabilirler mi?

Mhz ve CL değerleri aynı olması gerekmektedir. Markanın bir etkisi bulunmamakta.

Sisteminiz için uygundur.
Açılan çoğu konuda aynı özellikler aynı marka tercih etmemizi söylüyorlardı. Performans açısından bir sorun olur mu?

Açılan çoğu konuda aynı özellikler aynı marka tercih etmemizi söylüyorlardı. Performans açısından bir sorun olur mu?

İki yöntem seçebilirsiniz: Ya elinizdeki RAM'i satarsınız ve aynı marka aynı değerlere sahip Dual RAM yoluna gidersiniz. Ya da sizin durumunuzda; elinizdeki RAM'den bulunmuyorsa aynı Mhz,CL,Voltaj değerlerine sahip farklı bir marka RAM alırsınız.

Tercih sizindir.

RAM seçiminde DDR4 olması dışında herhangi bir kriter bulunmamakta. Nadir de olsa uyumsuzluk sorunu gözükebilir, eğer kullandığınız modelden farklı bir RAM alıyorsanız bu ihtimal olacaktır. Bu sebeple genellikle kit öneriyoruz. Gecikmelere fazla takılmayın, el ile düşürebilirsiniz. Aşağıdakilerin fiyatları gayet uygun.

İki yöntem seçebilirsiniz: Ya elinizdeki RAM'i satarsınız ve aynı marka aynı değerlere sahip Dual RAM yoluna gidersiniz. Ya da sizin durumunuzda; elinizdeki RAM'den bulunmuyorsa aynı Mhz,CL,Voltaj değerlerine sahip farklı bir marka RAM alırsınız.

Tercih sizindir.
Çok teşekkürler :)
RAM seçiminde DDR4 olması dışında herhangi bir kriter bulunmamakta. Nadir de olsa uyumsuzluk sorunu gözükebilir, eğer kullandığınız modelden farklı bir RAM alıyorsanız bu ihtimal olacaktır. Bu sebeple genellikle kit öneriyoruz. Gecikmelere fazla takılmayın, el ile düşürebilirsiniz. Aşağıdakilerin fiyatları gayet uygun.
Çok teşekkür ederim :)

Benim Amd R3 1200 işlemcim var ve Asus Tuf B450 gaming anakartım mevcut kingston hyperx fury ddr4 2666 mhz cas 15 2x4 olmak üzere ram var ben bu ram havuzumu genişletmek istiyorum da aynı ramin 4 gb ddr4 2666 mhz cas 15 olanından alsam acaba bir sorun ile karşılaşır mıyım? Gerçekten cevaplar iseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı