G.Skill Aegis 8 GB 3000 MHz RAM ile Fury 8 GB 3200 MHz RAM uyumlu çalışır mı?

tandoruk

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
MSI A320M PRO-VH PLUS
Merhaba,
Bilgisayarımda şu an G.Skill Aegis 8 GB 3000MHz DDR4 CL16 RAM F4-3000C16S-8gısb model RAM var. Artan ihtiyaçlarım doğrultusunda bir 8 GB RAM daha eklemek istedim ve bütçeme uygun olarak Kingston Fury Beast 8 GB DDR4 3200 MHz KF432C16BB/8 model RAM buldum. Markaların ve MHz değerlerinin farklı olması verimli bir şekilde veya direk çalışabilecekleri konusunda endişe yaratıyor. Sizce satın alınır mı?
Teşekkürler.

Ben Kingston ve G.Skill RAM'leri beraber kullanıyorum, CL değerleri aynı. Benim anakartımdaki kitapçıkta CL değerlerinin aynı olması gerektiğine dair bir uyarı vardı. CL değerleri aynı olmasına dikkat etmeni öneririm.

Ben Kingston ve G.Skill RAM'leri beraber kullanıyorum, CL değerleri aynı. Benim anakartımdaki kitapçıkta CL değerlerinin aynı olması gerektiğine dair bir uyarı vardı. CL değerleri aynı olmasına dikkat etmeni öneririm.
Bildiğim kadarı ile ikisinin de CL değeri aynı. Doğru mudur ?

Dosya Ekleri

• ram.jpg
    ram.jpg
    160,8 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
CL değerleri aynı olsa da mhz değerleri sorun oluşturmuyor sanırım

Tabi

@William Butcher Gönderdim hocam

Elindekini satıp kit almanı öneririm. Elindeki bellekte Hynix çip varmış, piyasadaki çoğu ucuz bellekten karışık çip geldiğinden uyumlu olacağının bir garantisi yok. Ama satamam, 8 GB Single Kit alacağım dersen şunu alabilirsin. Yeni üretimlerinde fazlaca Hynix çip gördüm.

Geri
Yukarı