G-Sync Aktifken V-Sync kapalı mı olmalıdır?

Dediğim gibi FPS şu an monitörü kullandığınız Hz değerini yani 144 Hz'i aşmadığı sürece her hangi bir ek ayar yapmanıza gerek yok.
Kaza için geçmiş olsun.

Geçmiş olsun dileğiniz için teşekkür ederim 🙏 Ayarları huyumdur düşükte oynarım yani FPS 144’ün üzerinde olacaktır. Bir ayar gerektirir mi?

O zaman 144 FPS'in üzerine çıkacak oyunlarda FPS sınırını 144'e getirin. G-Sync'li monitör kullanıyorsunuz artık eski huylarınızdan vazgeçin ve ayarları yükseltip biraz işin keyfini çıkarın bence. :)

Şöyle ki; LoL için en üst düzey sistemim de olsa yüksek ayarlarda fazla effect ve animasyon olduğu için odağımı dağıtıyor. Bu durumda o anki saliselik vereceğim karara etki ediyor, kafam karışıyor :)
Demek oluyor ki FPS’i 144’e sabitlemek gerek.

G-Sync aktifken, v-Sync'i açma yani ekran kartı en yüksek FPS değerini versin. Açarsan alacağın FPS değerinde düşme olur. O ayarı oyun açtığında oyun içinden yap.

Merhaba 60 Hz bir monitörüm var. NVIDIA kontrol panelinden gsycn açık diyelim ve ben 130 FPS alıyorum bildiği kadarıyla gsycn 60'ın altına düşük olduğu zaman devreye giriyor. Diyelim 130 aldığım bir oyun oynarken gsycnden kaynaklanan input lag ı hısseder miyim 130 aldığım için gsycn açık olmaması lazım değil mi?
O zaman 144 FPS'in üzerine çıkacak oyunlarda FPS sınırını 144'e getirin. G-Sync'li monitör kullanıyorsunuz artık eski huylarınızdan vazgeçin ve ayarları yükseltip biraz işin keyfini çıkarın bence. :)
Merhaba 60 Hz bi monitörüm var.Nvdia kontrol panelinden Gsycn açık diyelim ve ben 130 fps alıyorum bildiği kadarıyla Gsycn 60 ın altına düşük olduğu zaman devreye giriyor.Diyelim 130 aldığım bir oyun oynarken Gsycn den kaynaklanan input lag I hısseder miyim 130 aldığım için Gsycn açık olmaması lazım değil mi
Oradaki durum farklı bir şey. G-Sync'in çalışma aralığı monitörün desteklediği HZ sınırındadır. Oradaki arkadaşın dizüstü bilgisayarının paneli 60 Hz olduğu için FPS bu değerin üzerine çıkınca devre dışı kalıyor. Sizin sistemde böyle bir durum söz konusu değil. Ancak 165 Hz ve üzeri FPS alıyorsanız sizin de 165 Hz'e sınırlamanız gerekir.
Hangi ekran kartını kullanıyorsunuz? Hangi kablo ile monitöre bağladınız acaba?

Merhaba 60 Hz bir monitörüm var. NVIDIA kontrol panelinden gsycn açık diyelim ve ben 130 FPS alıyorum bildiği kadarıyla gsycn 60'ın altına düşük olduğu zaman devreye giriyor. Diyelim 130 aldığım bir oyun oynarken gsycnden kaynaklanan input lag ı hısseder miyim 130 aldığım için gsycn açık olmaması lazım değil mi?
FPS'i sabitlemeye gerek yok. G-Sync'in olayı zaten bu.

Geri
Yukarı