G-SYNC Gerekli mi?

Efe Kilincarslan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben yakın zamanda bir 144 Hz monitör almayı düşünüyorum. Genellikle CS:GO ve PUBG tarzı oyunlar oynuyorum. Monitörü G-SYNC mi alsam karar veremedim. Bildiğiniz üzere G-SYNC monitörler çok pahalı. Sizce G-SYNC gerekli mi? G-SYNC FPS'e etkisi var mı?

Oyun deneyimini pürüzsüz bir seviyeye taşımak için bütçe de sorun değilse bence gerekli. Ama bütçenizi aşmanız gerekiyorsa veya zorluyorsa gerekli değil. Şu an için lüks diyebiliriz. FPS'i yükseltmez, ekran kartından gelen kare sayısı ile monitörün yenileme hızını eşitler.

Ben G-Sync özellikli monitör kullanıyorum. Gerekli diyemem, eğer çok oyun oynayan biriysen ve bütçe bağlamında sıkıntın yoksa tercih edilebilir. Aksi takdirde o özelliğe vereceğin parayı başka bileşenleri iyileştirmede kullanabilirsin. Ayrıca G-Sync özellikli monitörlerin reklamlarında gösterdikleri gibi ekrandaki kırılmaları çoğumuzun fark edebildiğini bile sanmıyorum.

GTX 1060 6G için G-SYNC monitör çok gerekli değil.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı