Çözüldü G-Sync nasıl sadece hikayeli oyunlarda açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DracheN

Megapat
Yer
Jüpiter
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel Core i5 12400F (6C/12T) GPU: MSI GEFORCE RTX 2060 VENTUS GP OC 6GB GDDR6 192Bit RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3200MHz CL16 Motherboard: MSI H610M BOMBER DDR4 3200MHz(OC) SSD: Kioxia 500GB Exceria NVMe M.2 SSD (1700MB R / 1600MB W) PSU: THERMALTAKE TR2 S 650W 80 PLUS Case: MSI MAG FORGE M100R ARGB Monitor: MSI MAG 251RX 240HZ 1MS GtG 10-bit OS: Windows 11 Home SL
Monitör
MSI MAG 251RX
Arkadaşlar CS:GO oynuyorum, CS:GO oynarken kapalı hikayeli oyunlarda açık olsun istiyorum. Tıpkı V-Sync on off gibi. Bunu yapabiliyor muyuz? Yoksa G-Sync aktif edildiğinde tüm oyunlarda otomatik olarak çalışıyor mu?

Çözüm
Oyuna girmeden önce buradan ayar yapabilirsin.

1691955700674.png
Arkadaşlar CS:GO oynuyorum, CS:GO oynarken kapalı hikayeli oyunlarda açık olsun istiyorum. Tıpkı V-Sync on off gibi. Bunu yapabiliyor muyuz? Yoksa G-Sync aktif edildiğinde tüm oyunlarda otomatik olarak çalışıyor mu?

G-Sync FPS sabitlemez ekran yırtılmasını azaltır her oyunda açık kalsın kastettiği herhalde V-Sync?

Yani oyun içinden V-Sync gibi ek ayar gelmiyor değil mi hocam?
Hayır benim bildiğim kadarıyla gelmiyor. Hiç de denk gelmedim. Bir monitörde ayar vardır bir de denetim masasında. Monitördeki sürekli açık kalır, Denetim masasındakini de oyuna girmeden önce değiştirebilirsiniz. AMD'yi bu konuda daha başarılı buluyorum çünkü Freesync ayarını değiştirmeye yarayan araç çok daha hızlı açılıyor.

Hayır benim bildiğim kadarıyla gelmiyor. Hiç de denk gelmedim. Bir monitörde ayar vardır bir de denetim masasında. Monitördeki sürekli açık kalır, Denetim masasındakini de oyuna girmeden önce değiştirebilirsiniz. AMD'yi bu konuda daha başarılı buluyorum çünkü Freesync ayarını değiştirmeye yarayan araç çok daha hızlı açılıyor.
Onu sevmiyorum işte hocam ya zırt bırt aç kapat yapmakla uğraşasım gelmiyor. O halde açmayayım en iyisi. Teşekkür ederim ilgin için.

@DracheN Buradan yapabilirsiniz. G-sync sekmesinden ayarı açın ve kapatmak istediğiniz oyunlarda aşağıdaki gibi ayarlayın. Çözüm işaretlerseniz de sevinirim. Moderatör arkadaşların zoru var sanırım işaretlemiyorlar.

@DracheN işine yaradıysa çözüm işaretleyebilir misin?

Dosya Ekleri

• 1691956224915.png
    1691956224915.png
    67,1 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
@DracheN Buradan yapabilirsiniz. G-sync sekmesinden ayarı açın ve kapatmak istediğiniz oyunlarda aşağıdaki gibi ayarlayın. Çözüm işaretlerseniz de sevinirim. Moderatör arkadaşların zoru var sanırım işaretlemiyorlar.

@DracheN işine yaradıysa çözüm işaretleyebilir misin?
Hocam arkadaşa neden eksi attınız ki çözüm işaretledim diye mi?

Hocam arkadaşa neden eksi attınız ki çözüm işaretledim diye mi?
Söylediği şey her oyuna gireceğinizde elle ayarlamanız. İstediğiniz şey bu değil okuduğum kadarıyla. Çözüm olmadığını düşündüğüm için eksi verdim evet. Mesajımdaki gibi yaparsanız istediğiniz gibi sürekli uğraşmıyorsunuz. Çözüm benim mesajımken farklı bir mesajın çözüm olarak işaretli olmaması gerektiğini düşünüyorum. İnternetten birisi böyle bir arama yaptığında bu konu çıkacak ve başka insanlar yanlış çözüm yüzünden benim mesajımı göremeyecek ve forum bilgilendirici olmayacak. Bunun için moderatörlere de raporladım ama sallamadılar. Konu sahibi olduğunuz için siz çözüm olarak işaretleyebiliyorsunuz. İşinize yaradıysa ve konunun başkaları için de bilgilendirici olmasını istiyorsanız yukarıdaki mesajımı çözüm olarak işaretleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı