G-Sync RX 6700XT ekran kartında çalışır mı?

yberkk

Centipat
Daha fazla  
AOC 24" 24G2SPU/BK 165Hz 1ms HDMI DP FHD IPS Gaming monitör.
Bu bilgisayar ve monitör sipariş ettim, R5 5600X ve 6700XT ekran kartlı bir sistem aldım. Monitörde FreeSync yok G-Sync var sizce iade edip FreeSync olan bir monitör alınır mı? Yoksa sorunsuz G-Sync kullanabilir miyim?

G-sync/Freesync gerçekten çok gereki bir teknoloji değil ben kullanmıyorum çünkü ekranda kendi kendine kararma aydınlanma yapıyor çok ince bir şekilde ama hissediliyor, bildiğim kadarıyla AMD ekran kartları sadece FreeSync destekliyor, NVIDIA ekran kartları iki teknolojiyi de destekliyor. Ama monitörünüzden memnunsanız bence hiç uğraşmayın derim.

G-sync/Freesync gerçekten çok gereki bir teknoloji değil ben kullanmıyorum çünkü ekranda kendi kendine kararma aydınlanma yapıyor çok ince bir şekilde ama hissediliyor, bildiğim kadarıyla AMD ekran kartları sadece FreeSync destekliyor, NVIDIA ekran kartları iki teknolojiyi de destekliyor. Ama monitörünüzden memnunsanız bence hiç uğraşmayın derim.
Bende niye arada bir aydınlanma yaşıyorum diyordum çok güzel yere değinmişsiniz 😍

Monitörü daha dün sipariş ettim ulaşmadı bana, almışken sistemle uyumlu bir monitöre değişmemi önerir misiniz?

G-sync/Freesync gerçekten çok gereki bir teknoloji değil ben kullanmıyorum çünkü ekranda kendi kendine kararma aydınlanma yapıyor çok ince bir şekilde ama hissediliyor
Çünkü FreeSync Flickering denilen sorunu yaşıyorsunuz, FreeSync destekleyen bazı monitörlerde görülen bir sorun. Gereklilik tarafında da özellikle FPS monitörün yenileme hızının altına düştüğünde fazlasıyla işe yarayan bir teknoloji, yırtılmaları engelleyip doğrudan akıcılığı arttırıyor.

Monitörü daha dün sipariş ettim ulaşmadı bana, almışken sistemle uyumlu bir monitöre değişmemi önerir misiniz?

O zaman evet kutusunu açmadan gönderip farklı modele yönelebilirsiniz.

Çünkü FreeSync Flickering denilen sorunu yaşıyorsunuz, FreeSync destekleyen bazı monitörlerde görülen bir sorun. Gereklilik tarafında da özellikle FPS monitörün yenileme hızının altına düştüğünde fazlasıyla işe yarayan bir teknoloji.
monitörüm ASUS VG27A 27" G-sync özellikli

Monitör güzel niye öyle dediniz?

Teşekkürler, evet bütçesi olana kesinlikle tavsiye ederim çok güzel yapmışlar renkler falan güzel, keşke OSD biraz daha detaylı olsaydı, LG 24GN600-B monitörümdeki bazı ayarlar bunda yok, çift monitör kullanıyorum ikisi de güzel modeller.

Düzenlemeden sonra gördüm, monitör güzel ama arkadaş G-SYNC destekli monitör istemiş, eğer memnun olmayacaksa içinde kalacaksa bence direkt değiştirip G-SYNC destekli alması iyi olur.

Teşekkürler, evet bütçesi olana kesinlikle tavsiye ederim çok güzel yapmışlar renkler falan güzel, keşke OSD biraz daha detaylı olsaydı, LG 24GN600-B monitörümdeki bazı ayarlar bunda yok, çift monitör kullanıyorum ikisi de güzel modeller.
OSD nedir menü kilidi değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı