G-Sync teknolojisi 60Hz üzerinde çalışmıyor mu?

imphoetus

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar.

Gerekli araştırmayı yaptım fakat kesin bir sonuca varamadığım için bilenlere danışmak adına konu açayım dedim. G-Sync teknolojisinin mantığını bilmekle beraber aklıma takılan bazı sorular var. Bu teknoloji 60Hz üzeri için geçerli değil mi? Örneğin; benim monitörüm 144 Hz. Oynadığım oyunda 100-110 FPS arası bir görüntü alıyorum bu durumda G-Sync açılığında FPS ve yenileme hızını birbirine entegre ediyor mu yoksa bu tejnoloji sadece Hz 60'ın altına düştüğünde mi çalışıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörden monitöre değişmekle beraber genellikle 48-60 civarından monitörün maksimum Hz değerine kadar destekler. Mesela Samsung G7'deki G-Sync 80'den 240'a kadar destekliyor.

Bu teknoloji 'variable Refresh Rate' vrr oluyor.
Çoğu monitörde farklı Hz sunuyor.

Kısaca:
Değişken yenileme hızını destekleyen bir ekran, genellikle belirli bir yenileme hızı aralığını destekler (örneğin. 30 Hertz ila 144 Hertz). Buna değişken yenileme hızı aralığı (vrr aralığı) denir. Yenileme hızı, bu aralık içinde herhangi bir yerde kesintisiz olarak değişebilir.

48-240, 48-120, 60,280 (O.C yüzünden ya kullanılamıyor ya da düşük Hertz oranı artıyor)
Hikayeli oyunlar oynuyorsan kesinlikle en düşük Hertz'i destekleyen monitör tercih et.

Geri
Yukarı