G-Sync teknolojisi hakkında soru

Haklısın. Oyunlarda 60 FPS altına düştüğümüzde örneğin 59 FPS aldık monitör HZ değerini 59'a sabitleyip o akıcılık kaybını önlüyor diye bir duyum aldım doğru mudur ?

Haklısın. Oyunlarda 60 FPS altına düştüğümüzde örneğin 59 FPS aldık monitör HZ değerini 59'a sabitleyip o akıcılık kaybını önlüyor diye bir duyum aldım doğru mudur?

Monitörün HZ değerinden yüksek FPS aldığınızda görüntüde oluşabilecek yırtılmaları önler. Ama olmazsa olmaz diyemem. Oyunlarda V-Sync ayarını açarak yırtılmaların önüne geçebilirsiniz. O ayar da fpsinizi monitörünüzün HZ değerine sabitler.

Haklısın. Oyunlarda 60 FPS altına düştüğümüzde örneğin 59 FPS aldık monitör HZ değerini 59'a sabitleyip o akıcılık kaybını önlüyor diye bir duyum aldım doğru mudur ?
Teknoloji yırtılmaları önlemek üzerine kurulu. Teknolojinin kendisi sabitleme görevi yapmıyor. Çoğu oyun zaten sizin monitörünüze göre ayarlama yapmayı mümkün kılıyor ve bu teknolojiye pek gerek olmuyor. Hiç olmadı V-Sync ile yine bunu başarabilirsiniz. Yani monitördeki teknoloji sizin görüntüdeki kötüleşmeyi önlemek üzerine kurulu. FPS sabitleme olayı oyunla ilgili bir ayar.

Zaten benim sorunum FPS sabitlemek değil. Oyun arayüzü veya V-sync ayarından monitörüm 60 HZ olduğu için 60 FPS'e sabitliyorum. Böylelikle yırtılma olmuyor. Benim merakım 60'dan 59'a düşünce akıcılık kaybını hissediyorum. Bu teknoloji bunu engeller mi ? Zira G-Sync , monitörü o anlık FPS'e eşitleyip akıcılık kaybını önlüyor diye okudum.

Yeni konular

Geri
Yukarı