G-SYNC ve VR masaüstü sistem önerisi

Asus piyasada daha yaygın olduğu için vatandan siparişi verdim hayırlısı artık. Sıra geldi diğer parçalara onları da tam kararlaştırıp artık sistemi bu hafta içinde kurmak istiyorum.

Parçalara son kez bakıp hatam olup olmadığını söyleyebilecek arkadaş var mı acaba?

Bu arada aklımda birkaç soru var mesela Ramlerin MHZleri 2400 anakart ise 3600 MHZ. Anakartin MHZine göre mi RAM seçmeliydim? Bir de su soğutma sistemi uzun vadeli midir. Herhangi bir bakım vs gerektirir mi?

Asus piyasada daha yaygın olduğu için vatandan siparişi verdim hayırlısı artık. Sıra geldi diğer parçalara onları da tam kararlaştırıp artık sistemi bu hafta içinde kurmak istiyorum.

Parçalara son kez bakıp hatam olup olmadığını söyleyebilecek arkadaş var mı acaba?

Bu arada aklımda birkaç soru var mesela Ramlerin MHZleri 2400 anakart ise 3600 MHZ. Anakartin MHZine göre mi RAM seçmeliydim? Bir de su soğutma sistemi uzun vadeli midir. Herhangi bir bakım vs gerektirir mi?
Sistem uyumlu ve düzgün, soğutucu hakkında bir şey diyemeyeceğim. Cooler Master kalitelidir, ancak bu modeli hakkında bir fikrim yok. Anakartta yazan Mhz numarası RAM'leri o Mhz'ye O.C. edebileceğin anlamına gelir.

Kasa: Zalman Z11 PLUS HF1 BLACK ATX
Anakart: Asus Z170 Pro Gaming 3400MHz
CPU: Intel i7 6700K 4.0GHz 8Mb
CPU Soğutucu: Cooler Master Hyper 212 Evo
GPU: MSI Gaming X Nvidia GeForce GTX 1070 8GB 256bit
PSU: High Power Element Smart 750W Blue LED 80+Bronze
SSD: Samsung 750 Evo 120GB 540MB-520MB/s
RAM: Kingston Hyper X Fury Black 16GB(2x8GB) 2400MHz
UPS: Powercom RPT 1500VA Line-Interactive

Son olarak bu ürünlerde karar kılıp siparişi vermiş bulunmaktayım yardımı geçenlere teşekkürler. ileriyi de düşünerek i7 6700k aldım aralarında çok fiyat farkı yoktu 350-400 lira vermeye değer dedim ve aldım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı