RTX 4070 Sistem ve G-Sync Monitör Önerisi

Xeverness

Hectopat
RTX 4070 ve Ryzen 7500F ile hazır bir sistem almayı düşünüyorum. Technopat'ın yakın zamanda paylaştığı(

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

) Sistemde ekran kartını 4070 ile değiştirip alacağım. Bunun öncesinde belirttiğim ekran kartı ve işlemci kombinasyonu ile daha uygun bir sistem var mıdır diye sizelere sormak istiyorum.

İkinci bir soru olarak bu sisteme 2K bir monitör almak istiyorum. Daha önce NVIDIA G-Sync ile kötü bir tecrübe edindim. GTX 1650 bir ekran kartı ile VG248QG monitör aldım. Monitör NVIDIA'nın G-Sync listesinde G-Sync Compatible olarak görünüyor olmasına rağmen yırtılmaların gözü rahatsız edecek derecede çok olduğu bir deneyim yaşadım. Dolayısı ile monitör içerisinde gerçekten bir G-Sync çipi olmadan bu iş olmayacak gibi bir kanıya vardım. Sonuç itibarıyla bu sistem için XG271QG gibi benim için çok pahalı sayılabilecek bir monitörü almayı düşündüm. En çok kararsız oldğum konu monitör çünkü bir sürü kullanıcı NVIDIA listesinde olmamasına karşın Adaptive Sync ile yırtılmanın neredeyse hiç görünmediği bir deneyim yaşayabiliyorlar. RTX 3060'ı VGA dönüştürücü ile eski teknoloji bir monitöre bağlayıp göze batmayacak yırtılmalarla oyun oynadığını söyleyenlere dahi rastladım. Kendim böyle bir deneyim yaşayınca ve kullanıcıların da monitörlerini bu şekilde kullandıklarını görünce büyük paralar harcayıp kötü bir durumla karşılaşmadan önce sizlere sormak istedim.

Siz olsanız bu sisteme 2K hangi monitörü alırsınız(TN panel olmaması koşulu ile)? G-Sync çipi olan alınabilecek en ucuz monitör nedir?

Geri
Yukarı