G24F-2 monitörün ayarları nasıl olmalı?

ExceptionalPath

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, normalde TN panel AOC G2260VWQ6 model monitör kullanıyordum ve Gigabyte G24F-2 model monitöre geçtim diğerini de 2. monitör olarak yana koydum.
Şimdi gözüm ona alıştığından mıdır nedir ki TN panel daha kötü renkler veriyor diye biliyorum. AOC monitörün renkleri daha iyi gibi geliyor böyle biraz farklı doygunlukta gibi.

G24F-2'ye biraz ayar yaptım aslında bunda renkler şu an daha canlı görünüyor ama AOC mavi renk tonunu daha iyi veriyor herhalde çözemedim ya da göz alışkanlığından falan. CS de karanlık yerler biraz daha karanlık görünüyor aoca göre ve renkler hani biraz daha gerçekçi ama soluk gibi bu konu hakkında fikri olan varsa paylaşabilir mi? Ayrıca benim gibi G24F-2 almış arkadaşlar da ayarları ne yaptı OSD kick kurdum ayarları kurcaladım biraz yine de sizin fikrinizi ve bilginizi almak isterim.

Ben standart ayarlarda kullanıyorum gayet iyi, monitör değiştiğiniz için size öyle geliyor olabilir. İnternette youtube üzerinde ayar videosu vardı. Şimdi bulamadım ama bulunca atarım.

Ben standart ayarlarda kullanıyorum gayet iyi, monitör değiştiğiniz için size öyle geliyor olabilir. İnternette YouTube üzerinde ayar videosu vardı. Şimdi bulamadım ama bulunca atarım.

Çok güzel olur ya gerçekten yaptığım şekilde bir karşılaştırırım hem. Siz memnun musun monitörden.

Çok güzel olur ya gerçekten yaptığım şekilde bir karşılaştırırım hem. Siz memnun musun monitörden.
Sabah işten gelince bakındım bulamadım, arkadaşın tv stick'ten bakmıştık baka baka yapmıştık, ben pek anlamam araştırma işlerinden diye ona yaptırmıştım.
Genel anlamıyla memnunun, 3400 TL'ye almıştım. Yani bu paraya bu kadar olur diyebilirim. Hoparlörü yok, benim için bu fiyata bu ayarda monitör için büyük eksi. Görüntü kalitesi, yenileme hızı, ghosting olayı falan kabul edilebilir seviyede. Renkler de iyi yani 8bit renk aralığı için güzel. En ama en büyük eksisi piksel aralığı, valla nasıl yaptılarsa tam sınırda kalmış. 1 nanometre daha uzak olsa kör olacaz demekki. Oyunlarda, masaüstüne vs. 4k 60Hz veya 1080p 180Hz kullanıyorum yoksa gözlük takmamış gibi oluyor ekran. :D
Edit: Mükemmeliyetçi biriyim. Paranın alabileceği en kaliteli (pahalı değil kaliteli/iyi) malı almak isterim. Burun kıvırdığımdan değil ama msi qrf modeli bile çoğu ölçüde bana yetersiz geliyor. Misal, o parayı (11000 TL) kesinlikle hak etmiyor. Bir o kadar daha verip LG C2 rev. ikinci elde kovalarım daha iyi. :D Bunlar şahsi fikirlerim ve şuanda hali hazırda 2k 27" monitör arayışındayım. Dell 6500 TL düşerse onu alıcam, Asus aqz şuan 6200 TL ama onun da ederi maalsef 5500'den yukarı değil. Kullanan herkes malını över, keriz gibi aldım demez (herkes). Ben Gigabyte f-2 modelini aldığım için pişman değilim, başka modellerde gözüm yok 1080p 24" 180Hz tam keyif işi.

Son düzenleme:
Sabah işten gelince bakındım bulamadım, arkadaşın TV Stick'ten bakmıştık baka baka yapmıştık, ben pek anlamam araştırma işlerinden diye ona yaptırmıştım.
Genel anlamıyla memnunun, 3400 TL'ye almıştım. Yani bu paraya bu kadar olur diyebilirim. Hoparlörü yok, benim için bu fiyata bu ayarda monitör için büyük eksi. Görüntü kalitesi, yenileme hızı, ghosting olayı falan kabul edilebilir seviyede. Renkler de iyi yani 8bit renk aralığı için güzel. En ama en büyük eksisi piksel aralığı, vallahi nasıl yaptılarsa tam sınırda kalmış. 1 nanometre daha uzak olsa kör olacaz demek ki. Oyunlarda, masaüstüne vs. 4K 60Hz veya 1080p 180Hz kullanıyorum yoksa gözlük takmamış gibi oluyor ekran. :D
Edit: Mükemmeliyetçi biriyim. Paranın alabileceği en kaliteli (pahalı değil kaliteli/iyi) malı almak isterim. Burun kıvırdığımdan değil ama MSI qrf modeli bile çoğu ölçüde bana yetersiz geliyor. Misal, o parayı (11000 TL) kesinlikle hak etmiyor. Bir o kadar daha verip LG C2 rev. İkinci elde kovalarım daha iyi. :D bunlar şahsi fikirlerim ve şu anda halihazırda 2K 27" monitör arayışındayım. Dell 6500 TL düşerse onu alacağım, ASUS aqz şu an 6200 TL ama onun da ederi maalsef 5500'den yukarı değil. Kullanan herkes malını över, keriz gibi aldım demez (herkes). Ben Gigabyte F-2 modelini aldığım için pişman değilim, başka modellerde gözüm yok 1080p 24" 180Hz tam keyif işi.

Vallahi ben de şu an memnun gibiyim önceki monitörümden dolayı herhalde şu an çok farklı geliyor garip oluyor :D

Geri
Yukarı