G29 FFB çalışırken takırtı sesi ve kesik kesik dönmesi

VitoSca

Centipat
Daha fazla  
Selam, direksiyonda herhangi bir sıkıntı yok fakat ne zaman force feedback devreye girse bir takırtı sesi geliyor ve kesik kesik yavaş bir şekilde dönüyor. Sorun ayarlarda mı, yoksa direkt kendisinde mi bilmiyorum.

Selam, direksiyonda herhangi bir sıkıntı yok fakat ne zaman force feedback devreye girse bir takırtı sesi geliyor ve kesik kesik yavaş bir şekilde dönüyor. Sorun ayarlarda mı, yoksa direkt kendisinde mi bilmiyorum.
Logitech direksiyonların hepsi çarklı sistem kullandığından dolayı içindeki çarkın sesi Force Feedback ne kadar güçlü olursa o kadar ses çıkarıyor. Bunu düzeltmenin tek yolu Force Feedback'in ayarını kısmak. Aşırı derecede Force Feedback açmanızı ya da kısmanızı önermiyorum. Fakat, Profiler ya da LGS üzerinden ayarı %100'ün üstüne çıkarmayın. Eğer çıkarırsanız bu durumda direksiyonun Encoder'i yani dişlisi kırılabilir. Alternatif bir yöntem ise içindeki Encoder'i, demir Encoder ile değiştirmek çünkü daha az ses çıkarıyor. Tabi buna kesinlikle değmez. Uzun lafın kısası direksiyonun Force Feedback'ini ortalarda tutmak en mantıklı çözüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı