Mouse'da temassızlık ve kesik kesik imleç dönmesi

Heroxira1

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçenlerde tabletimle kullanmak için Bluetooth 40 TL'ye bir fare aldım, fare altlığı olarak da bilmem kaç yıllık evdeki yırtık mouse Pad'i kullanıyorum fakat mouse pad yanlarından havaya kalktığı için sıkıntı yarattı, PC için kullandığım siyah farem bozuldu, ben de 40 TL'lik Mouse'u kullanmaya başladım, bugün Valorant oynuyordum, rakibi gördüm fakat mouse temassızlık yaptı ve kesik kesik dönmeye başladı, mouse pad yanlardan sorunlu olduğu için rahat kullanım sağlamıyor, sizce ne yapayım?

Bence sorun sadece fare altlığında değil. Farenin fiyatına bakarak iyi olmadığını tahmin ediyorum. Biraz bütçe ayırıp fare altlığı ve kronik sorunu olmayan bir fare almanızı öneririm. Bütçe belirtirseniz insanlar size öneri yapacaktır.

Ama farede sorun olmadığını iddia ediyorsanız ya da düşünüyorsanız, fare altlığı olmadan masa üstünde kullanmayı deneyin. Büyük ihtimalle bu kesik kesik dönme sorunu fareden kaynaklanıyor.

Kesik kesik dediğiniz yavaşça döndürürken sürekli hareketin kesilmesi mi yoksa hızlıca çevirdiğinizde dönmemesi mi? İkinciyse mousenin zaten fiyatından da anlaşılacağı gibi sensör yetersizdir. İlkiyse bilmiyorum :D .

Bence sorun sadece fare altlığında değil. Farenin fiyatına bakarak iyi olmadığını tahmin ediyorum. Biraz bütçe ayırıp fare altlığı ve kronik sorunu olmayan bir fare almanızı öneririm. Bütçe belirtirseniz insanlar size öneri yapacaktır.

Ama farede sorun olmadığını iddia ediyorsanız ya da düşünüyorsanız, fare altlığı olmadan masa üstünde kullanmayı deneyin. Büyük ihtimalle bu kesik kesik dönme sorunu fareden kaynaklanıyor.
Katılıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı