G2A Pay'ın habersiz para çekmesi

galax01

Centipat
Arkadaşlar merhaba dün banka kart hareketlerinde 18 liralık G2A harcaması gördüm. Benim bilgim dışında, hizmet almadan çekilmişti bu para nedir? Ne değildir? Diye internet de araştırma yaptım. Sikayetvar.com üzerinde benim gibi sorun yaşamış bir sürü insan gördüm. Ve firma kesinlikle hiçbir sorunla ilgilenmemiş. Bende bankamı arayıp kartımı iptal ettirmek zorunda kaldım. Az önce mail hesabımı açtım bu maili yollamışlar bir de. Ne aldığım hakkında fikri olan var mı?

g2pay.png

Son düzenleyen: Moderatör:
G2A Plus, G2A uzerinden oyunlari indirimle almanizi saglayan bir servistir. Eger sizin G2A hesabiniz uzerinden olmus ise bu olay buyuk ihtimalle bilmeden bir seylere basmis olmalisiniz. Eger sizin degilse kredi kartiniz calinmis olabilir.

Daha önce hellcase e para atarken kullanmıştım ve dün kart ile hiçbir işlem yapmadım. Hiçbir yere abone olmadığıma da eminim şikayetvardaki gönderileri okuyunca direkt iptal ettirdim kartı
Altta order number yazıyor. Ben o sipariş kodunu nerden sorgulatabilirim siteye girdim ama pek bir şey anlamadım
Habersiz değil. Alışveriş yaparken işaretli bir seçenek olarak geliyor. Görmezseniz onaylamış oluyorsunuz.
neyi onaylamışım yani biraz onu açar mısnız abonelik falan mı?

Son düzenleme:
Alışveriş yaparken G2A Plus aboneliğini onayladiginiza dair maddenin geçtiği bir yazinin yanindaki kutu otomatik işaretli geliyor. Bunu bir siteye uye olurke gördüğünuz "Gizlilik ve Hükümler" gibi bir yazı olarak düşünebilirsiniz.

Müşterileri bir nevi yasal yoldan dolandiriyorlar. Hatta bu yüzden bir ara G2A mahkemelik olmuştu diye hatırlıyorum, demek ki bir gelişme olamamış.

Daha önce hellcase e para atarken kullanmıştım ve dün kart ile hiçbir işlem yapmadım. Hiçbir yere abone olmadığıma da eminim şikayetvardaki gönderileri okuyunca direkt iptal ettirdim kartı
Altta order number yazıyor. Ben o sipariş kodunu nerden sorgulatabilirim siteye girdim ama pek bir şey anlamadım

neyi onaylamışım yani biraz onu açar mısnız abonelik falan mı?
G2A Plus sitenin Abonelik sistemi site üzerinde ki oyunları daha ucuza alabiliyorsunuz. Ve otomatik güvenceniz oluyor. Kartı iptal ettirmenize gerek yoktu. Yanlışlıkla oyun alırken G2A Plus'ı almak için olan tik benzeri bir şeyi işaretlemiş olabilirsiniz . G2A üzerinde üyeliğinizi iptal ettirebilirsiniz. Fakat büyük ihtimalle paranız iade edilmeyecektir. Bu tarz durumlarda daha sakin olup olayın ne olduğunu anlamalısınız. Kolayca iptal edebilirdiniz kartınızı iptal ettirmenize gerek kalmazdı.

Geri
Yukarı