Çözüldü Steam habersiz para çekti

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berrkay

Megapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
9
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: i3-10100F, 1660 Super, 8 GB RAM.
Laptop: i7-11800H, RTX 3070, 32 GB RAM.
Monitör: ASUS VG248QG
Selamlar arkadaşlar, dün akşam kart ve Steam bakiyesi ile oyun almaya çalışırken steamgames adıyla ve 425-952-2985 GBR kodlu bir para çekimine (3 TL) denk geldim. Bu tam olarak nedir? Daha önce böyle bir şeyle karşılaşmamıştım, Steam Destek ile iletişime geçtim fakat böyle bir şey neden ve nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanım Haber'de şöyle bir konu paylaşılmış. Dikkatlice inceleyin isterseniz. Biraz dolandırıcılığa benziyor.

Selamlar arkadaşlar, dün akşam kart ve Steam bakiyesi ile oyun almaya çalışırken steamgames adıyla ve 425-952-2985 GBR kodlu bir para çekimine (3 TL) denk geldim. Bu tam olarak nedir? Daha önce böyle bir şeyle karşılaşmamıştım, Steam Destek ile iletişime geçtim fakat böyle bir şey neden ve nasıl olur?
Benim de başıma geldi. İninal kartımdan 3TL çekilmişti. Geri alamadım.

Belli bir işlemden sonra Steam hesabınıza bağlı karta bloke konur. (Mağaza açık, pazar kapalı.) Steam karttan 2 küçük bakiye çekilir. Açıklamalar da doğrulama kodları.
Edit: Tek çekime dönmüş olabilir.

@painkiller O konuyu görmüştüm de aşağılara inince gereksiz mesaj çoktu ve istediğim bilgiler orada yoktu maalesef.

@UBerk Geçmiş olsun.

@onur eymen Kartı doğrulamak için falan olabilir mi bu işlem? Eğer öyleyse çok gereksiz bir işlem ve madem doğrulandı neden tekrar iade edilmiyor hesaba, dünya devi Steam bizim 3 TL'ye kaldı.

Ben hiç yaşamadım ama istersen kart bilgilerini kaldır Steam'den bir süreliğine. Çünkü yabancı forumlarda da oltalama taktiği ile dolandırıcılıktan bahsedilmiş baya. Varsa sanal kart gibi bir şey kullanman faydana olur gibi. Sanırım seni gözüne kestirmiş olabilirler.

Ben hiç yaşamadım ama istersen kart bilgilerini kaldır Steam'den bir süreliğine. Çünkü yabancı forumlarda da oltalama taktiği ile dolandırıcılıktan bahsedilmiş baya. Varsa sanal kart gibi bir şey kullanman faydana olur gibi. Sanırım seni gözüne kestirmiş olabilirler.
Kullandığım kart zaten ön ödemeli bir kart, eğer öyle bir şey olduysa paranın tamamını çekerler diye düşünüyorum yaklaşık 1 TL'yi bana bırakmışlar. :D

Kullandığım kart zaten ön ödemeli bir kart, eğer öyle bir şey olduysa paranın tamamını çekerler diye düşünüyorum yaklaşık 1 TL'yi bana bırakmışlar. :D
Allah razı olsun 1 TL bırakmışınız çay içerim diye yazsaydın destek bölümüne🤣

Şakasına diyorum tabii. Ama cidden 700-800 dolarlardan bahsedenler var. Belki sahtedir bilemedim ama risk almazdım ben.

Allah razı olsun 1 TL bırakmışınız çay içerim diye yazsaydın destek bölümüne🤣

Şakasına diyorum tabii. Ama cidden 700-800 dolarlardan bahsedenler var. Belki sahtedir bilemedim ama risk almazdım ben.
Mobil Steam Guard kullanamadığım için diyeceğim de mantıksız olacak. Dolandırılacak o kadar kişi ve parası bol insan var gidiyorlar beni buluyorlar.

Çay demişken, ne zaman ısmarlıyorum size? :D

Mobil Steam Guard kullanamadığım için diyeceğim de mantıksız olacak. Dolandırılacak o kadar kişi ve parası bol insan var gidiyorlar beni buluyorlar.

Çay demişken, ne zaman ısmarlıyorum size? :D
Ne zaman dersen:) Senden haber bekliyorum🤣

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı