G3 32GB ROM Yüklerken Brick Olması

Öncelikle geçmiş olsun. Bilgisayarınızdaki tüm LG sürücülerini ve programlarını kaldırın. İlk başta kaliteli bir micro USB kablo kullanın ve sabırlı olun.

Sürücüleri indirin.
LG Driver

Flash Tool aracını indirin.
LG Flash Tool

Tot Dosyası
ToT Dosyası

Rom Dosyası
LG G3 32GB Stock Rom

Linke gidin ve resimde görülen 2 programı da indirin.
Qualcomm QDLoader USB Driver ve Boardig

Eki Görüntüle 303724

1. Qualcomm sürücülerini kurun. Bilgisayarı yeniden başlatın. LG G3'ün bataryasını çıkarın ve bilgisayara bağlayın. Telefonun bağlantısında herhangi bir hata yoksa aygıt yöneticisinde resimde görülen bağlantı noktalarında Qualcomm HS-USB QDloader XXXX (COM XX) şeklinde görünecektir. 'X' yazan yerlerde sayı olacak. Elimde imkan olmadığı için görselini ekleyemedim.
Bataryasız işlemde hata alırsanız bataryayı takarak deneyin.

Eki Görüntüle 303728

Boardig uygulamasını yönetici olarak çalıştırın.

Eki Görüntüle 303731

Resimdeki 1. alana bağlantı noktalarında Qualcomm HS-USB QDloader bağlantısındaki COM 'XX' yazan yerde kaçıncı bağlantı varsa o seçilecek.
2. alana tot dosyasını seçin. 3. alana tot dosyasının bulunduğu klasörü seçin ve Extract deyin.

Şimdiki yapılacak işlemler sırasında yukarda yaptığınız noktalarda değişiklik yapmayın. Ardından resimdeki AP Check ve EMMC TEST seçeneklerini işaretleyin. AP Chipset alanını resimdeki gibi yapın. Target Dir yazan yere Tot dosyasının olduğu klasörü seçin.

Eki Görüntüle 303734

'START' deyin ve işlemin bitmesini bekleyin. İşlem bittikten sonra EMMC Test bölümünde bulunan tiki kaldırın AP Check işaretli kalsın ve 'START' deyin. Daha sonra aynı işlemi Ap Check bölümü seçili olsun ve EMMC Test içinde yapın. Bu işlemde bittikten sonra EMMC Test'inde bulunan tiki kaldırın. AP Check işaretli kalsın.

RestoreBoot IMG seçeneğini seçerek aşağıdakileri sıra ile RestoreBoot IMG bölümünün sağındaki boşluğa seçin ve START deyin. Her dosyanın flaşlanmasını bekleyin. Sabırlı olun. İşlem bittikten sonra diğerini seçin ve START deyin.

1. aboot
2. BackupGPT
3. boot
4. dbi
5. laf
6. PrimaryGpt
7. recovery
8. rpm
9. tz
10. sbl1

Bu işlemler başarılı olduysa telefonu çıkarın ve bataryayı takın. Takılı olarak yaptıysanız çıkarmayın. Cihaz rom flaşlamak için hazır hale geldi artık.

LG sürücülerini kurun. Bilgisayarı yeniden başlatın. Cihazı Download Mode alın.
LG Flash Tool 2014 çalıştırın. Romu seçin ve CSE Flash deyin.

Eki Görüntüle 303739

Bu ekran gelecek ve sadece START deyin.

Eki Görüntüle 303740
Son olarak bu ekran gelecek başka bir işlem yapmadan sadece OK deyin işlemin bitmesini bekleyin. LG Flash Tool uygulaması işlem yaparken hata gibi bir bildirimde bulunacak. O hata değil OK deyin ve işlemin bitmesini sabırla bekleyin. Bu işlemleri sırasıyla ve sabırla yaparsanız cihaz açılacaktır. İşlemler sırasında çok dikkatli olun. Hata yaparsanız cihaz hiç kurtarılmayacak hale gelebilir. Ayrıca cihazınızın yedeği yoksa tüm verileniz gidecektir. Ona göre işlem yapın. Yaptığınız herhangi bir hatadan da ben sorumlu değilim. İyi geceler.

Not: İsterseniz Team Viewer üzerinden de yardımcı olabilirim.
hocam mail attım teamden yardımcı olur musunuz tot dosyaları gerekli herşeyi indirdim bilen bir arkadaşın yapmasını istiyorum şimdiden çok teşekkür ederim

hocam mail attım teamden yardımcı olur musunuz tot dosyaları gerekli herşeyi indirdim bilen bir arkadaşın yapmasını istiyorum şimdiden çok teşekkür ederim

LGUP ile deneyiniz hocam. Brick mi oldu? Download mode'a geçmiyor mu? Download Mode'a geçmiyor da "QHUSB_BULK" gözüküyorsa önce USB sürücülerini kurun ve bunu deneyin.

LGUP ile deneyiniz hocam. Brick mi oldu? Download mode'a geçmiyor mu? Download Mode'a geçmiyor da "QHUSB_BULK" gözüküyorsa önce USB sürücülerini kurun ve bunu deneyin.
Hocam Telefon çalışıyor bazen açılmıyor şarj hiç olmuyor böyle gidip geliyor download moda girmiyor o yüzden format atamıyorum hard reset atsamda fayda etmiyor download moda girmiyor, o yüzden qualcomm gözüküyor aygıt yöneticisinden tot dosyaları ile işlem yapılıyor hepsini indirdim ama güvenemiyorum bir hata yaparsam diye (dır targıt hedeflerini seçiyoruz ya) bilen bir arkadaş team dan yardım ederse harika olur, boarding, sürücüler vs hazır

Hocam Telefon çalışıyor bazen açılmıyor şarj hiç olmuyor böyle gidip geliyor download moda girmiyor o yüzden format atamıyorum hard reset atsamda fayda etmiyor download moda girmiyor, o yüzden qualcomm gözüküyor aygıt yöneticisinden tot dosyaları ile işlem yapılıyor hepsini indirdim ama güvenemiyorum bir hata yaparsam diye (dır targıt hedeflerini seçiyoruz ya) bilen bir arkadaş team dan yardım ederse harika olur, boarding, sürücüler vs hazır

Önceki mesajımda link var. O link brick olmuş telefonları düzelten programın linki ve nasıl kullanılacağının linki.

Yeni konular

Geri
Yukarı