G300S Donma Sorunu

Deq1oN

Decapat
G300S farem sıkıntısız bir şekilde çalışıyor herhangi bir takılma vs. olmadan. Ancak bir süre sonra donuyor ve farenin yanlarındaki ışıklar yanıp sönmeye başlıyor. Donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü herhangi bir şekilde fare çıkmıyor. Donsa da denetim masasında gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
G300S farem sıkıntısız bir şekilde çalışıyor herhangi bir takılma vs. olmadan. Ancak bir süre sonra donuyor ve farenin yanlarındaki ışıklar yanıp sönmeye başlıyor. Donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü herhangi bir şekilde fare çıkmıyor. Donsa da denetim masasında gözüküyor.
Geçen de bununla ilgili konunuza yazmıştım. 3 yıldır G300s kullanıyordum. Geçtiğimiz cuma günü işten geldim, bilgisayarı açtığımda fare çalışmıyordu. Hiçbir şekilde aktifleşmedi. Hatta klavye de çalışmadı. Bilgisayarı kapat aç yaptım düzelmedi. Fareyi çıkarınca klavye devreye girdi. G300S'in içini açtım. Kartın güç giriş kısmı simsiyah olmuş. Yanmıştır normal ama şöyle bir soru doğuyor bu durumda:

Bir önceki gün bilgisayarı kapatıp, fişini çektiğim ana kadar sıkıntısız çalışan fare, sonraki gün işten gelince nasıl bu hali aldı?

Sanırım miadını dolduruyor fare bir yerden sonra.

Benimki Laptop ama
Geçen de bununla ilgili konunuza yazmıştım. 3 yıldır G300s kullanıyordum. Geçtiğimiz cuma günü işten geldim, bilgisayarı açtığımda fare çalışmıyordu. Hiçbir şekilde aktifleşmedi. Hatta klavye de çalışmadı. Bilgisayarı kapat aç yaptım düzelmedi. Fareyi çıkarınca klavye devreye girdi. G300S'in içini açtım. Kartın güç giriş kısmı simsiyah olmuş. Yanmıştır normal ama şöyle bir soru doğuyor bu durumda:

Bir önceki gün bilgisayarı kapatıp, fişini çektiğim ana kadar sıkıntısız çalışan fare, sonraki gün işten gelince nasıl bu hali aldı?

Sanırım miadını dolduruyor fare bir yerden sonra.
Bide Benim Mouse daha 7 Aylik miadın dolmamiştir diye düşünüyorum sence ?

Son düzenleme:
Bende de g300s var. 4-5 yıldır sorunsuz kullanıyordum fakat geçen yıl benimkinde de öyle bir sorun oluştu tamire verdim USB kablosunun ucunu kesip başka bir USB kablosuyla birleştirdi ve sorun çözüldü. Artık faremi yenileyeceğim ama bozulmaya niyeti yok kendisinin :)
IMG_20190514_133456.jpeg

Bende de g300s var. 4-5 yıldır sorunsuz kullanıyordum fakat geçen yıl benimkinde de öyle bir sorun oluştu tamire verdim USB kablosunun ucunu kesip başka bir USB kablosuyla birleştirdi ve sorun çözüldü. Artık faremi yenileyeceğim ama bozulmaya niyeti yok kendisinin :)Eki Görüntüle 394214
Peki taktığınızda hiçmi çalışmıyodu mouse usb değişmeden önce ?

Bazen takınca çalışmıyordu, bazense çalışıyordu fakat bir süre sonra bağlantısı kopuyordu. 1 ay falan geçmeden yine çalışmaz oldu ama bilgisayarı kapatıp açınca düzeldi.

Bazen takınca çalışmıyordu, bazense çalışıyordu fakat bir süre sonra bağlantısı kopuyordu. 1 ay falan geçmeden yine çalışmaz oldu ama bilgisayarı kapatıp açınca düzeldi.
Benimki biraz daha farklı mesela mouse takiyordum 10-15 sonra gidiyor bide mouse un şıklari yanıp sönuyodu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı