G31M-ES2L ile GT 730 uyumu

Hocam bu arada ona değinmeyi unutmuşum ama şeyi soracaktım, benim işlemcim Q9400. Sizce darboğaz yaşanır mı ve yaşanırsa hangi miktarda olur acaba? Bana işlemci kaynaklı darboğaz olur gibi geldi ama. Ayrıca Q9400 ve GT1030 ikilisi PSU yüzünden yangın çıkarır mı evde acaba 😅

Ayrıca bu karta daha iyi bir işlemci öneriniz varsa bekliyorum. Bildiğim tek şey anakartım 775 pin. Adı yazıyor önemli bir detay varsa bakabilirsiniz çok teşekkür ederim size.

Son olarakta bu karta daha iyi bir işlemci öneriniz varsa bekliyorum. Bildiğim tek şey anakartım 775 pin. Ekstra önemli bir detay varsa başlıkta yazdığı gibi Anakartım G31M-ES2L.

Son olarakta bu karta daha iyi bir işlemci öneriniz varsa bekliyorum. Bildiğim tek şey anakartım 775 pin. Ekstra önemli bir detay varsa başlıkta yazdığı gibi Anakartım G31M-ES2L.

(Sosyal gene buga girmiş bende. Bir kere yazdığım mesajı saçma bir şekilde 3 kere falan gönderiyor kusuruma bakmayın.)
Herhangi bir darboğaz olacağını sanmam olursa da işlemci tabanlı oyunlarda olabilir lakin işlemcinin ekran kartı besleme için ekran kartı seçimi sınırına ulaşmışsınız, zaten elinizde 775 pin soketin en iyi işlemcilerinden biri var sizde hocam. PSU yeter hocam ama dediğim gibi, bir an önce kurtul o bombadan, ileride sıkıntı çıkaracak çünkü. Q9550-Q9650-E5450 bakılabilir. Sosyal'de öyle buglar çok var hocam. Bir de adınız nedir size adınız ile hitap edeyim.

Uyarı: E5450'yi anakarta direkt takamazsınız öncesinde özel BIOS modlaması ve işlemciye modlama yapılmalı.

Herhangi bir darboğaz olacağını sanmam olursa da işlemci tabanlı oyunlarda olabilir lakin işlemcinin ekran kartı besleme için ekran kartı seçimi sınırına ulaşmışsınız, zaten elinizde 775 pin soketin en iyi işlemcilerinden biri var sizde hocam. PSU yeter hocam ama dediğim gibi, bir an önce kurtul o bombadan, ileride sıkıntı çıkaracak çünkü. Q9550-Q9650-E5450 bakılabilir. Sosyal'de öyle buglar çok var hocam. Bir de adınız nedir size adınız ile hitap edeyim.

Uyarı: E5450'yi anakarta direkt takamazsınız öncesinde özel BIOS modlaması ve işlemciye modlama yapılmalı.

Yusuf diyebilirsiniz hocam. Zaten yavaş yavaş sistemi ilerletmeyi düşünüyorum. Ekran kartı, işlemci derken bundan sonra bir PSU ve sonra anakart değişimi yapmayı düşünüyorum. Şu an bu anakart üzerine kurabileceğim en iyi sistemi kurdum ve anakartı köküne kadar kuruttum gerçekten. Arada hobi amaçlı oyun vs. giriyorum, anakartın 4 GB RAM sınırlaması yüzünden çok acılar çektim ve hala çekiyorum. Fakat sistemi ilerletmek için ram takmak yerine sizin dediğiniz gibi sıkıntıya binmemek için ilk fırsatta değiştireceğim Psu'yu. Hangi marka ve kaç w almalıyım acaba? Aklınızda bir model var mıdır?

Bütçeniz 1000 lira ise Itopya üzerinden NZXT C550 almanızı öneririm, rahatça yetecektir.
Sağolun hocam ilk vakitte almayı deneyeceğim. Daha düşük fiyatlarda ve seviyede bir öneriniz varsa onada bakabilirim bu arada, 450W civarı vs. Öğrenci adam için bu devirde malum fiyatlar çok abartı maalesef. Bu arada Ekran kartına overclock denersem bizim PSU uçar mı sizce, ne dersiniz?

Sağolun hocam ilk vakitte almayı deneyeceğim. Daha düşük fiyatlarda ve seviyede bir öneriniz varsa onada bakabilirim bu arada, 450W civarı vs. Öğrenci adam için bu devirde malum fiyatlar çok abartı maalesef. Bu arada Ekran kartına overclock denersem bizim PSU uçar mı sizce, ne dersiniz?
Şu anki güç kaynağı ile sakın denemeyin bile! Daha düşükte ancak Aerocool VX Plus önerebilirim ama NZXT C550 almanızı öneririm. @Andar Han hocam arkadaşımıza ucuz yollu güzel bir güç kaynağı önerebilir misiniz acaba?

Ekran kartı net belli değil sanırım ama 450W yetiyorsa şu olabilir;

Pekala hocam çok sağolun teşekkür ederim.

Şu anki güç kaynağı ile sakın denemeyin bile! Daha düşükte ancak Aerocool VX Plus önerebilirim ama NZXT C550 almanızı öneririm. @Andar Han hocam arkadaşımıza ucuz yollu güzel bir güç kaynağı önerebilir misiniz acaba?
Sizede çok teşekkür ederim hocam sağolun.

@550519 çok sınırda kalıyor, beslemesi mümkün fakat uzun vadede sağlıklı olmayabilir. RX 550 normalde 50W civarı tüketiyor ama kısa süreli güç piklerinde bu değer 60W olabiliyor. 95W da işlemci, zaten 155W. Ama VX 400 ile de beslenebilir gibi.

Geri
Yukarı