G31M-vs2 için işlemci tavsiyesi

Pratzkaa

Hectopat
Daha fazla  
Elimde ASRock G31M-vs2 anakart var ve yanında Pentium Dual-Core E6600 3.06GHz işlemci var.
Ekran kartım da ATI Radeon HD 4650. elimden geldiğince ucuz şekilde işlemcimi güncellemek istiyorum ama sizce var olan işlemci eski oyunları oynamak için yeterli olur mu? Bilgisayarın hızında işlemcinin önemi büyük mü?

Şunu da söyleyeyim, şu anki işlemcimin besleyebileceği 2 GB önbellekli bir ekran kartı alabilir miyim? Ona yönelik tavsiyelerinizi de bekliyorum.

Buradan anakartınızın desteklediği işlemci modellerine bakabilirsiniz.
Bir diğer sorunuza gelecek olursa tahminimce R7 240 falan maksimum olur diye düşüüyorum.

İşlemciyi değiştirip ekran kartını aynı tutarsan oyun performansın artmaz. Ekran kartını artırıp işlemciyi tutarsan bu sefer de işlemci ekran kartını besleyemez. Anakartın baya eski olduğu için iyi bir işlemci takamazsın ve ekran kartı da takamazsın. Takabileceğin maksimum işlemci bile eski kalıyor hocam.

İşlemci olarak Q9300 veya Q9650,
Eğer bu işlemcilerden birini alırsan rahatlıkla GTX 750Tİ takıp keyfine bakabilirsin.

İşlemciyi değiştirip ekran kartını aynı tutarsan oyun performansın artmaz. Ekran kartını artırıp işlemciyi tutarsan bu sefer de işlemci ekran kartını besleyemez. Anakartın baya eski olduğu için iyi bir işlemci takamazsın ve ekran kartı da takamazsın. Takabileceğin maksimum işlemci bile eski kalıyor hocam.
Eski olması önemli değil hocam oynadığım oyunlar o kadar ağır değil, oynadığım en ağır oyun CS:GO sanırım. Onun dışında EUIV, The Long Dark, Zula, Tomb Raider 2013,Payday 2, PES 2017 vs. oynuyorum. Biraz daha yüksek performans fena olmazdı :D

Eski olması önemli değil hocam oynadığım oyunlar o kadar ağır değil, oynadığım en ağır oyun CS:GO sanırım. Onun dışında EUIV, The Long Dark, Zula, Tomb Raider 2013,Payday 2, PES 2017 vs. oynuyorum. Biraz daha yüksek performans fena olmazdı :D
Dostum sana önerdiğim ikiliyi alırsan, dediğin oyunları çok rahat oynarsın.

GTX 750Tİ 900TL hocam, şu anda maalesef bu kadar para veremem o karta.
Daha düşük seviye bir ekran kartı önerir misin
İşlemci olarak Q9300 veya Q9650,
Eğer bu işlemcilerden birini alırsan rahatlıkla GTX 750Tİ takıp keyfine bakabilirsin.
R7 240 anakartıma uyumlu mu çözemedim, yardımcı olur musunuz?
GTX 750Tİ 900TL hocam, şu anda maalesef bu kadar para veremem o karta.

Daha düşük seviye bir ekran kartı önerir misin

Intel Core 2 Quad Q9550 İşlemci Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor Bu alınır mı?

Son düzenleme:
Konu açılalı yıllar olmuş ama bir şey soracağım: Bende de aynı anakarttan var ve GT 1030 alacağım, işlemcim Core 2 Duo E7500 bu işlemci ekran kartını besleyemez diye korkuyorum. Ayrıca daha da iyi bir işlemci istiyorum ve Core 2 Quad Q9550 buldum benim anakart uyumlu mu? Ya da başka bir alternatif söyler misiniz?

GTX 750 Ti 900TL hocam, şu anda maalesef bu kadar para veremem o karta.

Daha düşük seviye bir ekran kartı önerir misin?

Intel Core 2 Quad Q9550 İşlemci Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor bu alınır mı?

Son anda gördüm senin mesajı aldın mı işlemciyi çalıştı mı?

Konu açılalı yıllar olmuş ama bir şey soracağım: Bende de aynı anakarttan var ve GT 1030 alacağım, işlemcim Core 2 Duo E7500 bu işlemci ekran kartını besleyemez diye korkuyorum. Ayrıca daha da iyi bir işlemci istiyorum ve Core 2 Quad Q9550 buldum benim anakart uyumlu mu? Ya da başka bir alternatif söyler misiniz?

Son anda gördüm senin mesajı aldın mı işlemciyi çalıştı mı?
Çalışmıştır yüksek ihtimal. Senin anakartın nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı