G3258 4.4 GHz O.C Isı Değerleri

pcheveslisi

Hectopat
Daha fazla  
İşlemciye 1.3v verdim ve 4.4GHZ'de çalıştırdım Prime95 ile 15dk'a 73 dereceyi buldu. Hem de 4 ısı borusu bulunan "Deep Cool Gammaxx S40" soğutucu ile. Kasa kapalı ve 2 adet büyük fan ile hava sürkülasyonu var. Anakartım msi h81m-p33. Sizdeki değerler nedir acaba?

deepcool-s40-8-1280x1024.jpg

Değer gayet normal geldi. Endişelenmeni gerektirecek bir durum yok.
Ama teknopat ın bu videosunda t2 mini soğutucu ile 50 dereceyi geçmiyormuş nasıl oluyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O işlemcinin ana sıcaklıgı. Ana sıcaklık ile çekirdek sıcaklıkları farklı olur hocam. Takılmayın Intel işlemci için degerleriniz gayet iyi.

Ben H81M-S2V anakartla 4,4'e 1.525 voltta 65 max görüyorum. TX3 evo sogutucu.

Son düzenleyen: Moderatör:
72-75 derece arası oluyormuş voltajı baya verdim ben. Şu an 1,425 voltta açtı 4,4 63 derece civarı bakalım sıkıntı çıkacak mı? Senin değerler iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 70 dereceden sonra fizik kuralları gereği kararsızlıklar görülebilir.İster Intel olsun, ister AMD. Her iki işlemci markası da silisyum tabanlı CPU üretiyor. Bunu kendim de test ettim, 70 dereceden sonra oyunda ara ara takılmalar oluşabiliyor. Bence 4.2 GHz'de kullanmalısınız o işlemciyi. Voltaj olarak 1.3V gayet iyi o hız için.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı