G3258 4.4 GHz Overclock

xheartless

Hectopat
Daha fazla  
z2jvA4.png

Değerler nasıl arkadaşlar sizce ?

Recep Bey, yükte 55 derece görüyordu. Stok fan mı kullanıyorsunuz ? Prime95 ile stabilite testi yapın, ayrıca sıcaklıkları kontrol etmeyi de ihmal etmeyin.

Full yükte zaten işlemci cpu-z den bakabilirsiniz. 1 saat test sonrası sonuçlar böyle.Stok fan kullanıyorum. @samet67671

Cpu'nun sıcaklık değerini gösteren değer CPU mu oluyor yoksa CPU çekirdeklerimi ?

Konu başlığıda yanlış olmuş bu arada.İşlemci 4.5 ghz de çalışıyor.

CPU oluyor. Mavi ekran falan almadıysanız sistem gayet stabil çalışıyor, tebrik ederim. Sıcaklıklarda sorun yok çok güzel. Stok fanla bu değeri almanız ayrı bir güzel. 1 saat aslında yeterli, fakat içinizin rahat etmesini istiyorsanız daha fazla test edin size kalmış.

Hiç bir sorunla karşılaşmadım o halde gayet iyi değerler.1.3 Volt ile 4.5 değerini görüyorum ben.Recep bey 1.4 voltaj verdiği için ısı değerlerimizin ortalama aynı çıkması bu sebepten dolayı olabilir.İlginiz içinde ayrıca teşekkür ederim. @samet67671

Sıcaklıklar çokta az değil, ama stok fanla iyi iş çıkarmışsınız.
Takoz işlemci adını duymuşsunuz herhalde. O nedenle aynı işlemciler aynı ısıyı yada aynı değerleri vermeyebiliyor. Recep Baltaş'ın mavi ekran hatasına düşmesi de büyük ihtimal bu nedenden olabilir. Yani sizin işlemciniz daha iyi O.C oluyordur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı