G3258 4.4 GHz Overclock

Peki, çok teşekkür ederim. Son bir sorum daha olacak, şuan 4.4 Ghz olarak kullanıyorum işlemcimi. Hyper 212 evo gibi bir soğutucu alıp dahada yükseltmem sizce nasıl olur ? Bir alternatifim daha var, CM Hyper 212 yerine SSD almayıda düşündüm. Sizce hangisini yapmalıyım ?

Cpu değerlerin güzel gözüküyor lakin stok soğutucuyla daha fazla gitmemelisin + olarak voltajı düşük tutman senin yararına olacak birşey.Ek olarak işlemci 4 ghz de çalışsada günlük kullanımında zaten fazla bile.Ekran kartı modeliniz gtx 760 / R9 280 gibi kartlar değilse 4 ghz nin üstündeki overclock değerlerine fantazi olarak bakıyorum. @Can ULUTAS

Yerinizde olsam 4.2 ghzde stabil olarak kullanmaya devam ederim.+212 gibi bi soğutucuya o kadar para vermenin bi mantığı yok en azından şuanlık dolar kuru vs.Söylediğim değerlerde kullanıp indirim takip edebilirsiniz bu konuda ek olarak hyper t4 kullananlar menmun benimde düşüncem önce ssd alıp sonra indirimde soğutucu almak en mantıklısı. @Can ULUTAS

Şimdi arkadaşlar bende stock fan kullanıyorum benim değerler prime95 20 dk açıkta 69-74 C arası
sitem boşta ise 30-35 C arası ( Kasa yan kapak açık oda sıcaklığı makul derece ) sıkıntı nedir cpu voltaj 1,300

Bir sorum daha olacaktı resimde görüldğüğü gibi turbo evoda spu sıcaklığı çok farklı gösteriyor neden acaba ( bu arada stock fan ile o.c yapmayacağım iyi bir soğutucu alana kadar .)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    212,5 KB · Görüntüleme: 492
  • Ekran Alıntısı0.JPG
    Ekran Alıntısı0.JPG
    173,2 KB · Görüntüleme: 445
  • Ekran Alıntısı1.JPG
    Ekran Alıntısı1.JPG
    201,3 KB · Görüntüleme: 428
Dikkate almanız gereken cpu package değildir.Cpu sıcaklığı 41 derece gayet normal.Ek olarak kasa kapağını açmanız sıcaklığı düşürmek yerine ters etki yapar hava sürkülasyonunu bozmuş oluyorsunuz bunuda unutmayın.(y) @dosh

İşlemcinin batch kodunun burda nasıl bir önemi var acaba? Neyi belirlemede yardımcı oluyor bilgilendirebilirseniz sevinirim.

İşlemcinin batch kodunun burda nasıl bir önemi var acaba? Neyi belirlemede yardımcı oluyor bilgilendirebilirseniz sevinirim.

İşlemci g3258 bile olsa batch kodu farklı işlemciler farklı performans verir, arkadaşın işlemcisi de g3258 ler arasında üst düzey performans veriyor anlattıkları doğru ise o yüzden batch kodunu sordum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı