G3258 4.4 GHz Overclock

Kimse değerlerin boşta mı yoksa yük altında mı alındığına dikkat etmemiş. Arkdaşın attığı resimden sistemin yük altında olduğuna dair hiçbir veri göremiyorum şahsen :)
O değerler boşta alınmış olmalı, yük altında stok fan ile 53 derece olamaz çünkü.

Prime95 ile teste soktuğunda sıcaklıklar yüzünden başın ağrımaya başlar.
Voltajlı OC işini stok fanla yapmayın, önermiyorum.

Görsel ile kanıtlar mısın?

Resime bakmanız yeterli zaten core speed işlemcinin eş zamanlı çalışma hızını gösterir.O yüzden kimse kalkıpta senin gibi sormamış olabilir mi ? boşta mı yükte mi olduğunu :) Yok hala stok fan değil ve boşta derseniz bi iddaya girebiliriz Cpu soğutucusuna ? :) @BilgisayarKurdu

Sorguluyor olmam seni rahatsız etmesin lütfen:) Stok fan ile voltajlı OC yapıp da 53 derece almak şaşırılmayacak bir durum değil. Aşağıdaki gibi bir görsel yollasan kimse sana bu soruları soramazdı. İşlemciyi hangi program ile kaç saatlik teste soktun?

RESİM20.jpg

Kimse değerlerin boşta mı yoksa yük altında mı alındığına dikkat etmemiş. Arkdaşın attığı resimden sistemin yük altında olduğuna dair hiçbir veri göremiyorum şahsen :)
O değerler boşta alınmış olmalı, yük altında stok fan ile 53 derece olamaz çünkü.

Prime95 ile teste soktuğunda sıcaklıklar yüzünden başın ağrımaya başlar.
Voltajlı OC işini stok fanla yapmayın, önermiyorum.

Görsel ile kanıtlar mısın?
Büyük Usta, şu yorumlama yeteneğine hayran ayrıca da hastayım. (y) Arkadaş, "Full yükte zaten. işlemci cpu-z den bakabilirsiniz" demiş.
Mevsim de kış olunca bu değerler stok fanla da olsa imkansız görülmemeli.

Rahatsız olacak birşey yok yorumlarınızda aksi halde ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ben size öncelikle. :) Prime95'le test ediyorum 1 saat sonra değerler böyle.Voltaj değeri 1.3 ve 4.5 ghz, fazla ısınmamasının sebebi bu olabilir.Kasa Crosair 200r ve eksoz fan çalışıyor sadece şuan.Başka bi forumda arkadaşlar değerlerin yüksek olduğunu söylüyorlar ve birde cpu çekirdeklerinin neden cpu dan o kadar sıcak olduğunu soruyorlar.Asıl sormak istediğim konu Cpu sıcaklığını mı baz almamız gerekir bu konuda cpu çekirdeklerini mi ? Samet arkadaşımız Cpu demişti yinede bu soru kafama takıldı her kafadan ayrı bi ses çıkıyor.Recep beyin uygun fiyatlı sistem toplama rehberi 2'ye baktığımda benim değerlerim gayet normal geliyor bana.2 seçenek var ya Recep bey anlamıyor yada diğer arkadaşlar.Bence diğer arkadaşlar bilmedikleri için böyle konuşuyor olabilirler.Recep beyin bu konularda tecrubesi çok olduğunu düşünüyorum.
Uygun Fiyatlı Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi Bölüm 2 - Technopat
Video'yu 10 dk dan itibaren izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız. @BilgisayarKurdu @er36po

Baz alman gereken sıcaklık CPU sıcaklığıdır, işlemcinin soğutucu bloğuna dokunduğunda 80 derecelik bir sıcaklık değil, 50 derecelik bir sıcaklık hissedeceksin.

53 derecelik sıcaklık değerine gelecek olursak çok da anormal olmadığını kabullenmiş bulunuyorum. Değerler yaptığınız işleme göre oldukça düşük seviyede, keyfini çıkartın.

Şu bahsettiğim görseli ise yalnızca kanıtlamak için atabilirsiniz, benim için değil yani :)

Baz alman gereken sıcaklık CPU sıcaklığıdır, işlemcinin soğutucu bloğuna dokunduğunda 80 derecelik bir sıcaklık değil, 50 derecelik bir sıcaklık hissedeceksin.

53 derecelik sıcaklık değerine gelecek olursak çok da anormal olmadığını kabullenmiş bulunuyorum. Değerler yaptığınız işleme göre oldukça düşük seviyede, keyfini çıkartın.

Şu bahsettiğim görseli ise yalnızca kanıtlamak için atabilirsiniz, benim için değil yani :)
İşin garip tarafı banada CPU package (Cpu soketi, yuvası) ve çekirdekler çok fazla sıcak geliyor. Bu sizce garip degil mi? Tamam CPU sıcaklığı önemli ama, sonuçta çekirdekler CPU içinden ölçülür. :kararsız:

Bu durumla çok sık karşılaşıyoruz. CPU ve çekirdek değerleri birbirinden farklı değerler gösterebiliyor. Ancak bizi alakalar eden değer CPU - PCH diyot - GPU diyot değerleridir.

Erinmedim video çektim sizin için daha açıklayıcı ve görsele dayalı olmasını istedim. :) Buyrun:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@BilgisayarKurdu @er36po

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı