G3258 İşlemciye O.C İçin En Uygun Anakart

Dark-Man

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Elektronikçi
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda G3258 işlemci alacağım ve O.C yapmam gerek. Yalnız ben elle O.C yapmaya çekiniyorum anakartın otomatik O.C yapmasını istiyorum. Yani tek tuşla O.C dediğimiz olay.

Şimdi öncelikle istediğim şey 4 GHZ ve bunu anakart kendisi voltaj vererek en uygun voltajda kendisi O.C yapsın istiyorum sizce hangi anakart bu iş için uygundur? Ben MSI H81M-P33 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 DVI&VGA Anakart bu anakartı düşündüm uygun mudur?
@BilgisayarKurdu @Recep Baltaş

Dediğin özelliğe sahip en uygun anakartlar H97 anakartlardır. H81 ile de çok rahat çıkarsınız o değerlere ama elle yapmanız gerekir. Youtube' dan bakarak ve birkaç makale okuyarak rahatça yapılabilecek bir işlem.

Yusuf isimli arkadaşımız yanlış bilgilendirme yapmıştır. G3258 işlemciyi O.C yapmak için Z97 yonga setli bir anakarta ihtiyaç yoktur. Belirttiğin model ilede O.C yapabilirsin ama manuel olarak.

yusuf-5896 Atılır da bu kadar mı atılır be kardeşim?

atakan7474 H97 çipsetine bütçe çıkmıyor. H81 ile en fazla kaç GHZ'e çıkarım otomatik olarak? Ayrıca MSI H81M-P33 anakartında otomatik O.C özelliği var mı? Varsa nasıl açarım?

NorthernsKnight Voltaj vermeyi hiç düşünmüyorum.

4-4.1GHZ seviyesine voltaj vermeden çıkamazsınız. Ve o işlemci çift çekirdek olduğu için sınırları zorlamanız gerekiyor.

Ayrıca bir sorum daha var G3258 işlemciyi MSI H81M-P33 ile otomatik O.C yaptığımda hem AMD tarafında hem de İntel tarafında hangi işlemciye denk gelir?

atakan7474 Peki voltaj vermeden otomatik O.C ile kaç GHZ'e çıkarım tam olarak?

Ayrıca bir sorum daha var G3258 işlemciyi MSI H81M-P33 ile otomatik O.C yaptığımda hem AMD tarafında hem de İntel tarafında hangi işlemciye denk gelir?
Zor bir soru bu sorunun net bir cevabı yok kısmen. İşlemci 2 çekirdek olduğundan bazı işlemciye yüklenen oyunlarda ne kadar OC yaparsanız yapın takılma olacaktır.

Bence G3258'e voltaj vermekden korkmamalısın. O işlemci yıllar boyu seni idare etmeyecek ve yetersiz kalacak. Bence stabil olaran ek yüksek değere çıkasıya kadar O.C yapmalısın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı