G3258 İşlemciye Overclock Yapma

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yeni sistem toplayacağım ve bazı endişelerim var. Alacağım işlemci G3258. Overclock yapmak içinde technopat ın g3258 e oc yaptığı bir videosu var. Ondan bakarak yapacağım. Onların yaptığının dışına çıkarsam işlemci yanar mı? Hayatımda hiç OC yapmadım. Bir de 4.5 4.6 Ghz'lerde bir şey istemiyor stabil çalışsın yeter 4.3 veya 4.4 Ghz yeterlidir benim için. Yardımcı olursanız sevinirim.
Not: Şunu diyeceğinizi biliyorum onu alacağına i3 al. Artık dört çekirdek dönemi başlıyor. Arkadaşlar dolar olmuş 3 TL Ben g3258 li sistemi topluyorum. 1478 KDV Dahil. İ3 alıyorum 1800 TL. O kadar para olsa bende 2200 yapardım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci 4.4 ghz sonrasında pek stabil çalışmıyor.
Anakarttaki tuşla OC yaparsanız daha iyi olur (y) Fakat sistem kendini aniden kapatır veya reset atmaya başlarsa OC değerini düşürebilirsiniz :melek:

Standart frekans değeri 3,2 olan bir işlemciyi stok soğutucu ile voltaj vererek 4,4'lere çekmen zaten sorun yaşamana sebep olacaktır net bir biçimde.
3,8GHZ sonrası için voltaj artırımı gereksinimi doğmaya başlar. Yani stok soğutucu ile stabil çalışsın yeter diyorsan 3,6GHZ frekans değerine voltajsız denemelerde bulunabilirsin. Stabil kalıyor ise devam edersin.

Bundan ötesini, stok soğutucu ile önermem, yanlış bir hareket olur. Son olarak işlemciyi yakmak sandığın kadar basit bir iş değil ki zaten zarar verecek sıcaklıklara ulaşmadan sistem kendini kapatır. Yinede bu, işlemcinin yüksek sıcaklık değerlerinde çalıştırılmasının sağlıksız olduğu gerçeğini değiştirmez. @Silinen üye

Standart frekans değeri 3,2 olan bir işlemciyi stok soğutucu ile voltaj vererek 4,4'lere çekmen zaten sorun yaşamana sebep olacaktır net bir biçimde.
3,8GHZ sonrası için voltaj artırımı gereksinimi doğmaya başlar. Yani stok soğutucu ile stabil çalışsın yeter diyorsan 3,6GHZ frekans değerine voltajsız denemelerde bulunabilirsin. Stabil kalıyor ise devam edersin.

Bundan ötesini, stok soğutucu ile önermem, yanlış bir hareket olur. Son olarak işlemciyi yakmak sandığın kadar basit bir iş değil ki zaten zarar verecek sıcaklıklara ulaşmadan sistem kendini kapatır. Yinede bu, işlemcinin yüksek sıcaklık değerlerinde çalıştırılmasının sağlıksız olduğu gerçeğini değiştirmez. @Silinen üye
Benim hedefimde 4 ghz veya 4,3 ghz çıkarmak istiyorum. Tabiki fazladan soğutucu alacağım. Bios güncellemesi nasıl yapılır? Alacağım ana kart MSI H81M - P33 buna göre tavsiye ederseniz sevinirim. Alacağım soğutucu belli. Soğutucu XIGMATEK TYR SD962 modelidir. Şimdiden teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı