G3258 Overclock Windows Kurulmama Sorunu

recep4269

Hectopat
Daha fazla  
G3258 işlemci asus gtx750 ti 500 watt kasa asus h81m-d anakart 1 tb disk ile overclock yaptım. Sogutucu almadıgim için mevo bilmiyorum. 1.3 volt ve hızıda 4.2 yaptım. Ama windowsu kurmadı. Ayarları sıfırlayınca kurdu. Sizce hızı kaç yapmalıyım.

Herkese Merhaba,
Mesajımı ilk olarak yanlış başlık altına attığım için üzgünüm. Kalabalık yaptım :(
Tecnopat ekibine sistem tavsiyesi ve kurulum videosu için teşekkür ederim. YouTube kanalındaki videolardaki gibi adım adım gittim.
Kurulum sırasında anakart için en güncel bios dosyasını kullandım. Windows 8.1 yükledim.
Oc yaptım (4.4 Ghz 1.4 Volt).
Bu değerlerin değişkenlik gösterebileceğinin uyarısını hatırlayarak ilk deneme yapmak üzere restart yaptım.
Önce olmadı...
Bu arada Prime ve Aida programlarıyla birlikte sistemi yük altında bırakıp performansı izliyorum.
Tekrar bios a gidip ayarları kontrol ettim ve tekrar restart yaptım...
Bu defa oldu :)
Tekrar restart yaptığımda ise işlemcinin orijinal hızına döndüğünü gördüm (her restart öncesi bios ta kaydedip çıkıyorum).
Farklı değerlerde oc denedim yine aynı sonuç...
Neden her restart yapıldığında eski değerlerine döner?
Nerede hatalı olabilirim?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim:)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı