G3258 Sistemde GTA 5 Takılma

emrah bozkurt

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Kırk yılın başı orjinal oyun aldık onda da hüsrana uğradım. 180tl'yi bastım GTA V'i aldım.
Sistemim G3258 işlemci (4.7Ghz de kullanıyorum), Asus Gtx760(asus tweakerla birazcık da overclock ettim), 16GB RAM bir de 2xSSD raid0 da kurulu oyun.
Updateleri yaptım, kartın son sürücüsü yüklü, yüksek ayarlarda benchmark'ta 35-50 FPS alıyorum. Ayarları biraz düşürdüğümde stabil 80 FPS civarı görüyorum. Ancak bu FPS'ler aldatıcı olmasın, oyun acayip takılıyor. Özellikle araba sürerken. Sinir oldum çimleri kapattım, uzak görüntü ve kişi yoğunluğunu texture falan kapattım. Bunlar da yetmedi. Çözünürlüğü düşürdüm bir nebze rahatladı. Ancak ben bu sistemle Metro last light, BF4, CODMW, Shadow of mordor tarzı oyunların birçoğunu en yüksek ayarlarda 60-70 FPS'nin altına düşmeden akıcı oynuyorum.

Bir de netten bakıyorum adamlar GTX 750, GTX 6xx gibi kartlarla takılmadan oynuyorlar bu işlemciyle...

FPS yüksekken oyun niye takılır? 10-20 FPS olsa tamam diyeceğim de 40-50 FPS'de takılması nedendir?
Oyun mu sıkıntılı anlamadım gitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizde bir problem görünüyor. Ben GTX850M ve i7 4700HQ ile 50 fps'de very high ayarlar ile oynuyorum. İşlemciden veya ram sticklerin birinde olabilir diye düşünüyorum. Birini çıkarıp deneyin.

Sisteminizde bir problem görünüyor. Ben GTX850M ve i7 4700HQ ile 50 fps'de very high ayarlar ile oynuyorum. İşlemciden veya ram sticklerin birinde olabilir diye düşünüyorum. Birini çıkarıp deneyin.

Sistemde bir problem olsa diğer oyunları nasıl oynatıyor. Bugün tekrar test ettim shadow of murder texture hariç ultra da 70-80 fps de akıcı oynuyorum, takılma donma kapanma yok.
Tamam oyunun optimizasyon sıkıntıları var ama bu kadar olur mu? Oyunu para verip aldığım halde şimdi korsanını indiriyorum onda da deneyeceğim bakalım belki bi ümit düzelir.

Technopat ekibinden ricam çalışma takviminize g3258 gtx750 ti gtav üçlüsünün performans test videosunu eklemeniz.

Teşekkürler...

Bence format atın. Sıcaklıktan da olabilir. Sistemde bir sıkıntı olsa diğer oyunlar'ıda takılarak oynardın. Bu arada G3258'i öneriyor musun ? Soğutucun nedir bu arada ?

Bence İşlemciden.Oyun açılsa bile 4.7 Ghz de çok ısınır işlemciyi yakma riski var anakarta da zarar verebilirsin o sıcaklıkta. G3258 2 cekirdek ve gta 5 gereksinimleri 4 cekirdek istiyo.Bana kalırsa işlemciden

Arkadaşlar soğutucu corsair h80i sıvı soğutma. 1 saatlik Prime95 testinde 38 dereceyi geçmiyor cpu, çekirdekler 60 civarı seyrediyor bunları aida64 ile ölçüyorum.
Oyun içinde de afterburner ile 57 derece sıcaklık alıyorum sorun yok yani serin bile sayılır. Ama yinede işlemciyi 4.4ghz indirip deneyeceğim.

Sanırım o işlemciyi 4.7 Ghz+oyun pek kaldıramıyor. Bencede 4.4 Ghz hızına indir. Eğer yine olmazsa 4.0 Ghz hızına indir. Ben mi yanlış biliyorum ? 4.0 Ghz neyimize yetmez ? Yoksa g3258 gibi bir işlemciye az bile mi ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı