G3258 ve R7 260 sistem oyunlarda sebepsiz kasma sorunları

SenÜzülme37

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benım bilgisayarım donanımsal olarak yeterli olsa da nedensizce oyunlarda kasma drop yiyorum buna League of Legends bile dahil.
Oyunlar kasmıyor ama çok drop yiyorum. GTA 5 bile açması lazımken bu sistemin LOL gibi oyunlarda kasıyor.
Oynadıgım oyunlar:
Black Desert (kasma+drop)
League of Legends (drop)
Minecraft (bunda bile kasıyor evet.)
GTA 5 (drop)
Acaba darboğaz mı var yoksa başka bir şey mi size sormak istiyorum. İşte sistemim:

Intel G3258 3.2 GHz işlemci ben bunu overclock yapıp 4.5 GHz'ye cıkarttım 1.25 Volt ile.
6 GB RAM 1333MHz (4+2)
ASUS R7 265 2 GB 256 Bit ekran kartı 6 pin güç girişli.
120 GB SSD Kingston.
150 GB HDD.
500W 80+ Bronze Power Supply.
MSI H81M-P33 anakart.

Bilgisayarda ısınma sorunu yok ekran kartından tut işlemciye kadar kontrol ettim termalleri değiştirdim ama kasma sorunundan kurtulamadım.
Ben darboğazdan şüpheleniyorum. Sizce neden?

League Of Legends SSD'ye kurulu ama yine de drop yiyorum.
Aynı model işlemciye sahip bir arkadaşım var o da LOL'de acayip drop yiyor acaba merak ediyorum da bu işlemci LOL ile uyumsuz mu ?
Vlla kardeşimde ben g3260 vardı bunun bi üstü afedersin ama çok kötüydü her oyunda kasıyordu çift çekirdek bi de bunlar baya sıkıntı

Vlla kardeşimde ben g3260 vardı bunun bi üstü afedersin ama çok kötüydü her oyunda kasıyordu çift çekirdek bi de bunlar baya sıkıntı
Tamamdır. Teşekkür ederim yardımın için. Şimdi afterburnerı indiriyorum onun istatistiklerini atayım ona göre bakalım.
Black desert ta boyle oynuyorum lol de 60 fps sabıt alabiliyorum ama çok drop yiyor.

Dosya Ekleri

• asdasd.png
    asdasd.png
    701,2 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Tamamdır. Teşekkür ederim yardımın için. Şimdi afterburnerı indiriyorum onun istatistiklerini atayım ona göre bakalım.
Black desert ta boyle oynuyorum lol de 60 fps sabıt alabiliyorum ama çok drop yiyor.
Black desertte kasması normal değil dediğin gibi bi pc yi test et hddleri felan donanımsal bi problem olabilir yada bi format at öyle bak dostum.

İzleme ekranına RAM'leri de ekleyin.

Evet doğru. mesela anakartın 1600mhz destekliyor ise 3000mhz ve 2133mhz ram taksan 1600 de çalışacaktır.
Evet dostum bilmiyor muydun? Düşük olana eşitlenir frekanslar. Mesela en fazla 3000MHz destekleyen anakarta 3600MHz bir bellek takarsan 3000MHz'de çalışacaktır. Eğer zaten takılı bir bellek varsa ve 2133MHz ise yeni taktığın da 2133MHz'de çalışacaktır. İstediğin yerden araştırabilirsin.

Geri
Yukarı