G3420 ve GTX750Tİ GTA 5 Performansı

V-Sync'i yarım açtım çünkü darboğaz atıyor. Bir iyi yanı ise onu açınca ayarları sona alıp 30FPS sabit oynamak. :)

Not : Video çektiğimden 5-10FPS kayıp vardır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tam olarak anlayamadım hangi bellek VRAM mi ? 2193MB ayarladığım ayarda olabilceği en yüksek değer oyunda. :) Normalde daha yüksek yapılabilir. Ama kart 3GB olsa güzel olurmuş. Bunca ayar açıkken bile videosuz 40+FPS görüyorum.

Son düzenleme:
Gayet güzel FPS değerleri almışsın. Şu G3420 işlemcini az görmedik satılık ilanlarında :D Oyunlarda götürüyormuş FPS yüksek olması önemli değilse değiştirme :)

@Silinen üye VSYNC Half olursa oyunlarda iş görüyor işlemci. En azından herşey açık 30FPS oynatabiliyor. Tek çekirdek performansı güçlü. :)

Bu performansı görünce GTX970 den cayasım geliyor. Reflection MSAA yı kapatıp 50 fps almak mümkün müdür hocam ?
Onu denedim darboğaz atıyor ama 35-45FPS arası görüyor.

• Bence Nüfus Yoğunluğu ve Nüfus çeşitliliğini yükselt. Bu şekilde oynadığında sanki köyde araba sürüyormuş gibi oluyor :D
  • MSAA'yı ve Nvidia PCSS'i kapat. Eşyönsüz süzmeyi en fazla 4x yada 8x yap fazlası FullHD 1920x1080 için gereksiz çünkü piksel yoğunluğu çok fazla FullHD ekranda.
  • Kaplama ve Doku kalitesi dışındakileri bir tık indirip yüksek seçeneğini seçersen daha fazla FPS değerleri elde edersin sanırım. Birde Dikey sekronizasyonu tamamen kapat, bazen o da FPS'yi düşürüyor.

G3420 işlemci bu oyunda darboğaz yaptığından hiçbir ayarı kısmadan oynamak daha mantıklı. 30FPS sabit herşey açık. VSYNC kapatınca arada donuyormuş gibi his veriyor FPS droplanıyor. Ondan ayarları kısmadan o dediğin Nüfus ayarını açtım yine sabit 30FPS fark olmadı. Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı