ReaListHayaL

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba,
Bir bilgisayar topladım, yaklaşık 6 ay kadar oldu, ekran kartı almamıştım sonraki zamanlarda alırım diyerek. Bir ekran kartı almak istiyorum fakat öyle aman aman bir bütçe ayıramam, maksat ufak tefek oyun oynatsın, photoshop gibi yazılımlarda daha güzel görüntü ve çözünürlük alayım yeterli. Daha sonra performans serisi bir ekran kartı alma ihtimalim de var. DotA 2, CSGO gibi oyunlar oynayabilirsem yeterlidir. Lafı fazla uzatmadan donanım detaylarımı paylaşayım.

* MSI Z270 GAMING PRO CARBON ANAKART
* PENTIUM G4560 İŞLEMCİ
* TOSHIBA 240GB SSD
* GSKILL 3000 MHZ. 8GB RAM
* ZALMAN KASA ( 4 ADET FANLI 2 ÜSTTE 2 ÖNDE ) + 650 WATT GÜÇ KAYNAĞI (%80 VERİMLİLİK)
* 32 INCH SAMSUNG CURVED FULL HD MONİTÖR

Bu donanıma ne tür bir ekran kartı almalıyım ki yukarıda bahsettiğim oyunları sorun etmeden oynatsın? Ayrıca not edeyim, oyun bağımlısı değilim, ara sıra can sıkıntısını atmak için oynarım. İleride işlemci takviyesi, RAM takviyesi de yapacağım o işin ayrı tarafı fakat şuan ekran kartım yok, monitörde Displayport girişi mevcut mümkünse DP girişli bir ekran kartı olursa monitörümden daha iyi faydalanmak isterim, zirâ en pahalı malzeme o 🙂

RX 460 2 GB modelini tavsiye ederim. İkinci el fiyatları uygun, özellikle Sapphire'in. Onun dışında RX 560, GTX 1050 gibi ekran kartları da işini görecektir diye düşünüyorum. En azından işlemci darboğazı olmadan rahat rahat kullanabileceğin kartlar bunlar. En fazla GTX 1050 Ti alırsan al, üstüne çıkma. Bu arada bütçe ne kadardı?

RX 460 2 GB modelini tavsiye ederim. İkinci el fiyatları uygun, özellikle Sapphire'in. Onun dışında RX 560, GTX 1050 gibi ekran kartları da işini görecektir diye düşünüyorum. En azından işlemci darboğazı olmadan rahat rahat kullanabileceğin kartlar bunlar. En fazla GTX 1050 Ti alırsan al, üstüne çıkma. Bu arada bütçe ne kadardı?

hocam şöyle söyleyim fiyat olayını, sıfır almak daha mantıklı geliyor oda taksitli falan olabilirse eğer 1000TL kadar verebilirim,yok eğer 2.el olacak taksit yok o zaman ürünün kalitesine garanti miktarına göre 500tl verebilirim.

aslında şöyle toparlayayım, benim istediklerimi bana verdikten sonra fiyatını değerlendirip yükseltebilirim de piyasayı bilmediğim için ne desem havada kalıyor şuan.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı