G4560 sisteme SSD alınmalı mı?

Ekran kartını ve işlemciyi yükseltmek artık kolay değil. SSD al sonra da RAM alırsın.
Aynen öyle, bakalım Rivalı Geralt'ın düşüncelerini de merak ediyorum. Duruma göre ya alacağım ve ya birikim yapmaya başlayıp önümüzde ki yaza komple sıfırdan sistem toplayacağım.

Neyse o zaman kalsın en iyisi bu sistem. Ufaktan birikim yapmaya başlayayım yıl sonunda sistemi satıp üzerine de 2000 TL civarı ekleyip yeni sistem toplarım. Çünkü buna SSD alsam yarın öbür gün ekran kartını upgrade etmek isteyeceğim sonra sırasıyla işlemci, RAM derken gereksiz bir ton masraf olacak. En iyisi bu sistemle pek oynamadan birikim yapayım, sonrasında nasip olursa tekrar sıfırdan orta seviye bir bilgisayar toplarım.

Özellikle Windows 10 sistemi için SSD şarttır. En uygun olarak tavsiye edebileceğim model ise:

Corsair 120GB 550mb/500mb/s Force LE200 SSDDisk 220 TL (1 ay önce edindim, performansından gayet memnunum.)

Konu ile alakasız ama; kasanızdan memnun musunuz?
Yani çok bir esprisi yok, normal sıradan bir kasa. Ön tarafındaki ızgaraların olduğu kısma kırmızı led FAN taktım biraz ışıklı mışıklı olsun diye ama nafile, anca karşıdan bakınca belli oluyor.:D

Eğer bilgisayarın 2 dakikada açılıyorsa, Excel açarken bile çok bekletiyorsa alabilirsin. Ben SSD kullanmaya gerek duymuyorum. Bilgisayar 40 saniyede açılıyor, 2-3 dakikada da kendine geliyor.

Eğer bilgisayarın 2 dakikada açılıyorsa, Excel açarken bile çok bekletiyorsa alabilirsin. Ben SSD kullanmaya gerek duymuyorum. Bilgisayar 40 saniyede açılıyor, 2-3 dakikada da kendine geliyor.
Aslında şuan ki haliyle de memnunum, yani açılış süresi öyle çok uzun değil. Saymadım ama tahminimce 40-60 saniye arasında çok rahat açılıyordur. Açıldıktan sonra kendine gelmesi biraz zaman alıyor ama dediğim gibi rahatsız etmiyor beni. Ben sadece çok fark yaratacaksa diye almayı düşünüyordum ama almayacağım galiba.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı