G4560 ve GTX 1050 Ti Valorant düşük FPS

notcactus

Centipat
Merhaba, ben 2 yıl önce topladım PC'yi, ilk aldığım zamanlar LoL'de 300-350 CS:GO'da da aynı düzeylerde FPS alıyordum fakat bu gitgide düştü. Şu anda Valorant'ta 120-140 FPS arası alıyorum savaşlarda 70-80'e kadar düşüyor, LoL'de de 130-150 arası hiçbir şey yapmadan minyonlar falan çıkınca 120 savaşlarda da 80-90'a kadar iniyor, sistemimi ve oyun içi performans görüntüsünü aşağıya bırakıyorum . Sizce normal mi? (CPU kullanımı çok yüksek olduğu için ekran kartı yüksek performansta çalışamıyor muhtemelen benim düşünceme göre ama durum buysa önceden neden o kadar FPS alabiliyordum? Oyunlar 2 yılda 200 FPS düşürecek şekilde yükseldi mi? Sanmam.)

Intel(r) Pentium(r) CPU G4560 @ 3.50GHz.
GeForce GTX 1050 Ti on GPU GP107-A.
8 GB RAM.

Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    198,5 KB · Görüntüleme: 120
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.
Değerlere bakınca aklıma ilk gelen darboğaz oldu. G4560 çok iyi bir işlemci değil fakat ekran kartınızı beslemeniz lazım en olmadı sınırda tutması lazım. Darboğaz sorununu engellemenin en kolay yollarıysa Full HD çözünürlükte oynamak, grafikleri en yükseğe çekmektir. Ofis monitöründe oynadığınızı söylemişsiniz tahminimce 720P bir monitör ve darboğaz yapması normal.

Merhabalar.
Değerlere bakınca aklıma ilk gelen darboğaz oldu. G4560 çok iyi bir işlemci değil fakat ekran kartınızı beslemeniz lazım en olmadı sınırda tutması lazım. Darboğaz sorununu engellemenin en kolay yollarıysa Full HD çözünürlükte oynamak, grafikleri en yükseğe çekmektir. Ofis monitöründe oynadığınızı söylemişsiniz tahminimce 720P bir monitör ve darboğaz yapması normal.
tamam ama önceden böyle bir sorunum yoktu, neyse o sorunu geçtim şimdi fps bir gün içinde daha da düştü, oyuna girince physx > cpu diyor sanırım o yüzden dolayı, gpu ya aldım ama oyun içinde hala cpu görünüyor ve dün normal şekilde 120 fps alırken şuan 70-80 alıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı