G4560 ve GTX 1060 sistem toplama

TheViper.

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Personal Trainer
Bütçe her şey dahil tam 2750 TL. Maalesef bir lira bile fazla koyamıyorum. Genel olarak donanımdan anlasam da konu açmamın sebebi daha bilgili insanların önerilerini almak.
Bilgisayarı toplama amacım Rainbow Six Siege oynamak için, mümkünse full ayarlarda 1080p oynamak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Benim topladığım sistem bu, yanlış tarafları vs. belirtirseniz sevinirim.

• RAM:Gskill Aegis 8 GB 2133MHz DDR4
  • ANAKART:MSİ B150M BAZOOKA 1151 USB3.1
  • EKRAN KARTI:MSİ GTX 1060 ARMOR 3GB OC V1
  • HDD:WD 3.5 1TB CAVİAR BLUE
  • İŞLEMCİ: INTEL PENTİUM G4560
  • MONİTÖR: BENQ GW2270H 21.5 HDMI
  • GÜÇ KAYNAĞI:THERMALTAKE LİTEPOWER 550W 80

Elimde SSD ve boş kasa var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçenizi 200 300 tl daha zorlarsanız bu sistemi alabilirsiniz. Elinizde ssd kasa olması iyi bir avantaj.
upload_2017-5-27_15-54-57.png

Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim, konuyu açtığım günden itibaren cevap yazmam yasaktı nedenini bilmiyorum. Yeni üye olanlara sanırım 1 hafta ceza veriyor moderator arkadaş yani ne yaptıkta ben bu konuya 1 hafta cevap yazamadım çok merak ettim açıkçası neyse, arkadaşlar üsteki sistemden vazgeçip Ryzen 1500x ve gtx 1050ti lı bir sistem topladım tam detayları ve fotoğrafları yükleyeceğim.

Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim, konuyu açtığım günden itibaren cevap yazmam yasaktı nedenini bilmiyorum. Yeni üye olanlara sanırım 1 hafta ceza veriyor moderator arkadaş yani ne yaptıkta ben bu konuya 1 hafta cevap yazamadım çok merak ettim açıkçası neyse, arkadaşlar üsteki sistemden vazgeçip Ryzen 1500x ve gtx 1050ti lı bir sistem topladım tam detayları ve fotoğrafları yükleyeceğim.
İşte sırf iletişim olmaması nedeniyle daha yardımcı olamadan arkadaş gidip sistem toplamış. Umarım iyi toplamıştır. Forum kuralları gerçekten yeni üyeler için biraz esnetilmeli bence.

Bu mantığı ben de anlamıyorum. Bir konu açıyorum ve bakıyorum ki bir virgül eksik diye bir hafta konu açma, mesaj yazma cezası. Kime istinaden yapılıyor bu? Technopat sosyal insanlar belirli konularda yardımlaşsın diye açılmış bir oluşum değil mi? Burada ki arkadaşla aynı durumu yaşadığım için bunları yazıyorum. Amacınızdan sapmayın lütfen.

Sanırım bu durumdan muzdarip olan tek kiş iben değilim, Senelerdir Recep Baltaşı takıp ederim onun sayesinde bilgisayarlara ve donanım parçalarına olan hayranlığım arttı. Az çok bildigim herseyide onu izleyerek ögrendim. Buraya konu acmamın sebebi toplarken en ufak hata bile yapmak istememem, ancak bir virgül veya saçma sapan bi imla hatası yüzünden 1 hafta boyunca cevap yazamadım konuya. Bilgisayarı topladım ancak kasayı everest range 7 tercih ettim aldıktan sonra okudugum yorumlar dogrultusunda iyi birşey yapmadıgımı anladım ama iş işten geçmiştir sonuc olarak bana cevap yazma cezası veren arakdaş yüzünden bi hata yaptım ve gerekli önerileri alamadım kafamdakı soruları burdaki arkadaşlara soramadım. Umarım gerekli şeyler yapılır. Bu arada kasayı aktif olarak hergün kullanıyorum herhangi bi sıkınıtısını görmedim oldukca sessiz. Anakart olarak da asus a320 m-k tercih etttim bilgili olan arkadaşlar bununla ilgili yorum yaparlarsa sevinirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı