G4560 ve RX 570 darboğaz problemi

Sthyke274

Decapat
Sistemim
  • İşlemci: G4560
  • Anakart: MSI H110m
  • RAM: 16GB 2400 MHz RAM
Sistemde Asus Rog Strix GTX 1050 Ti ekran kartım vardı. Sistemim gayet güzel bir şekilde çalışıyordu elime RX 570 geçti. Sisteme bunu taktım sistem oyunlarda darboğaza uğradı. Hangi ekran kartını kullanmalıyım? RX 570'i taktığımda performans aynı kaldı ikinci el 6. ve 7. nesil Intel işlemcilere baktığımda fiyatlar çok uçuk. i5 7400'e en düşük fiyat 900 TL yani anlayacağınız işlemci yükseltemem. Sizce ne yapmalıyım? Hangi ekran kartını kullanmalıyım?
NOT: Ekran kartını sat işlemci al diyecek arkadaşlar kartı GTX 1050 Ti karşılığında abim verdi.

i3 7100, G4560''dan daha performanslı.
O kadar da cok fark yok aralarinda. Testlerde kafa kafaya giden işlemciler.. + - 5 fps en fazla + - 10 fps fark olur. Videoda da goreceginiz gibi cogu oyunda i3 7100 ile kafa kafaya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hangi oyunlarda böyle bir sıkıntı çekiyorsunuz o işlemciyle bir miktar darboğaz olması normal
Daha çok yani genelde oline oyunlarda sıkıntı oluyor Fortnite gibi
Dostum darboğazı az da olsa oyunları yüksek ayarlara çekip engelleyebilirsin, fakat yine de çok engel olmaz darboğaz yemene. G4560 yetersiz kalıyor RX 570'e. Para vermeden sadece çok az da olsa darboğazı hafifletmen için oyunları high ayarları çekmeyi dene. Eline olurda para geçersede kesinlikle kendini o işlemciden kurtar. Ben i5 4460 işlemciyle bile darboğaz yiyorum ara ara.
evet elimde h61m anakart var aslında i7 3770 düşünüyorum
Dostum darboğazı az da olsa oyunları yüksek ayarlara çekip engelleyebilirsin, fakat yine de çok engel olmaz darboğaz yemene. G4560 yetersiz kalıyor RX 570'e. Para vermeden sadece çok az da olsa darboğazı hafifletmen için oyunları high ayarları çekmeyi dene. Eline olurda para geçersede kesinlikle kendini o işlemciden kurtar. Ben i5 4460 işlemciyle bile darboğaz yiyorum ara ara.
7. nesil tamamen kazık yeni sistem toplaman lazım yani yeni işlemci ve yeni anakart lazım sana.
evet gerçekten öyle

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı