G4400 ve RX 570 Darboğaz Problemi

emiryasa

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba.
sistemi geçici topladım. Fakat şu anda League of Legends harici bir oyunu açamıyorum. CS GO açılıyor bir tek o da 100 FPS civarında. Rainbow açılmıyor crash hatası alıyorum. Ayrıca makina devamlı işlemci kullanımı %100 şeklinde, ekran kartını hiç kullanmıyor neredeyse.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese merhaba.
sistemi geçici topladım. Fakat şu anda League of Legends harici bir oyunu açamıyorum. CS GO açılıyor bir tek o da 100 FPS civarında. Rainbow açılmıyor crash hatası alıyorum. Ayrıca makina devamlı işlemci kullanımı %100 şeklinde, ekran kartını hiç kullanmıyor neredeyse.
O işlemciye o ekran kartını neden taktın ki ? Geçici olsa bile çok saçma. GT 1030 ile bile darboğaz yaşar o sistem.

Ben G4560 ile kullanıyorum RX 570'imi. GTA V gibi işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz yaşadım ama Rainbow Six: Siege de yaşamadım. G4400, G4560 ın gerisinde olduğu için sanırım doğal sizin yaşadığınız durum.

İşlemciniz 2C/2T olduğu için AAA oyunlarda sıkıntı yaşatması normal.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O işlemciye o ekran kartını neden taktın ki ? Geçici olsa bile çok saçma. GT 1030 ile bile darboğaz yaşar o sistem.
Yani elimde vardı kenarda duruyordu taktım şimdilik. İşlemci zaten geçici gelecek aya değiştireceğim ama o zamana kadar en azından 50 60 fps oyun oynarım diye tahmin ediyordum.
İşlemciniz 2C/2T olduğu için AAA oyunlarda sıkıntı yaşatması normal.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İnternetten bir kaç video izlemiştim, 4400 ve 1050 (düz) ile 50 60 FPS stabil oynayanlar vardı.
Ben G4560 ile kullanıyorum RX 570'imi. GTA V gibi işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz yaşadım ama Rainbow Six: Siege de yaşamadım. G4400, G4560 ın gerisinde olduğu için sanırım doğal sizin yaşadığınız durum.
İşlemci mi değiştirmem gerekiyor sırf rainbowu oynayabilmek için?
Bir de işlemcinin devamlı %100 çalışması normal midir?

Son düzenleme:
Yani elimde vardı kenarda duruyordu taktım şimdilik. İşlemci zaten geçici gelecek aya değiştireceğim ama o zamana kadar en azından 50 60 fps oyun oynarım diye tahmin ediyordum.

İnternetten bir kaç video izlemiştim, 4400 ve 1050 (düz) ile 50 60 FPS stabil oynayanlar vardı.

İşlemci mi değiştirmem gerekiyor sırf rainbowu oynayabilmek için?
Ağır oyunlarda FPS değerini 30 veya 40 civarına sabitleyin en azından droptan kurtulursunuz. Rainbow açmaması normal birşey değil. Düzgün oynatmasa bile açılması lazım.

Ağır oyunlarda FPS değerini 30 veya 40 civarına sabitleyin en azından droptan kurtulursunuz. Rainbow açmaması normal birşey değil. Düzgün oynatmasa bile açılması lazım.
Sorun ne olabilir? Şu anda bilgisayarı sıfırladım. Tekrar kuruyorum Rainbow'u. Ekran kartı driver'ını da güncelledim. Yüklenmesini bekliyorum, tekrar deneyeceğim. Aklınıza gelen bir şey olursa söyleyin ben de uygulayayım.
Yani şöyle aslında oyun açılıyor, lobi ekranına giriş yapıyorum, maça girmeye çalıştığım zaman girmiyor ve crash hatası veriyor. Lobi ekranına kadar geliyorum :)

Sorun ne olabilir? Şu anda bilgisayarı sıfırladım. Tekrar kuruyorum Rainbow'u. Ekran kartı driver'ını da güncelledim. Yüklenmesini bekliyorum, tekrar deneyeceğim. Aklınıza gelen bir şey olursa söyleyin ben de uygulayayım.

Yani şöyle aslında oyun açılıyor, lobi ekranına giriş yapıyorum, maça girmeye çalıştığım zaman girmiyor ve crash hatası veriyor. Lobi ekranına kadar geliyorum :)
1- AMD sürücüsünü düzgün yüklediniz mi?
2- BIOS sürümünüz güncel mi?
3- Ekran kartı değişikliği sonrası temiz kurulum yaptınız mı?
4- Chipset sürücünüz güncel mi?
5- PSU'nuz kaç Watt? 80+ sertifikası var mı?
3. ve 5. sorularda cevabı bulmanız mümkün bence. Temiz kurulum yapmadan ekran kartı değişimi yaptıysanız DDU ile kalıntıları temizleyip tekrar deneyebilirsiniz. Eğer PSUnuz 500w altı ise ya da 80+ sertifikası yoksa işlemci darboğazının yanında PSU darboğazı da eklenince bu sorunları yaşayabilirsiniz.

Evet en son AMD sürücüsü yüklü. Uygulamadan kontrol ettim ve güncellemeyi görüp yükledim. BIOS da güncel.
Alıntıladığınız mesajım eksik kalmış :) Tek seferde yazamadım. Bu konuda problem olacaksa mod arkadaşlardan özür diliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı