G4400 ve RX 570 Darboğaz Problemi

1- AMD sürücüsünü düzgün yüklediniz mi?
2- BIOS sürümünüz güncel mi?
3- Ekran kartı değişikliği sonrası temiz kurulum yaptınız mı?
4- Chipset sürücünüz güncel mi?
5- PSU'nuz kaç Watt? 80+ sertifikası var mı?
3. ve 5. sorularda cevabı bulmanız mümkün bence. Temiz kurulum yapmadan ekran kartı değişimi yaptıysanız DDU ile kalıntıları temizleyip tekrar deneyebilirsiniz. Eğer PSUnuz 500w altı ise ya da 80+ sertifikası yoksa işlemci darboğazının yanında PSU darboğazı da eklenince bu sorunları yaşayabilirsiniz.
Chipset evet güncel. PSU 650 +80 sertifikalı. DDU ile temizlemeye gerek var mı ki? Komple formatladım çünkü. Şu an gene denedim ve gene lobiye geliyorum oyuna girmeye çalıştığım zaman donuyor, oyundan atıyor crash hatası veriyor tekrardan. Ne yapmam gerekiyor anlamadım.

Chipset evet güncel. PSU 650 +80 sertifikalı. DDU ile temizlemeye gerek var mı ki? Komple formatladım çünkü. Şu an gene denedim ve gene lobiye geliyorum oyuna girmeye çalıştığım zaman donuyor, oyundan atıyor crash hatası veriyor tekrardan. Ne yapmam gerekiyor anlamadım.
Hata kodu belirtebilir misiniz? Bileşenlerinizde (Özellikle RAM) OC var mı?

Hata kodu belirtebilir misiniz? Bileşenlerinizde (Özellikle RAM) OC var mı?
''Oh no, it crashed!''
Tom Clany's Rainbow Six Siege crashed. Help us out by sending a crash report so we can figure what went wrong.
Yazıyor ve herhangi bir kod yok. Benchmark testine bile girmiyor. İşlemci %100 çalıştığı için böyle bir sorun olabilir mi? Yani hiç bir uygulama oyun vb şey açık değilken %100 şeklinde çalışıyor devamlı. Ekran kartı kullanımı neredeyse yok.

''Oh no, it crashed!''
Tom Clany's Rainbow Six Siege crashed. Help us out by sending a crash report so we can figure what went wrong.
Yazıyor ve herhangi bir kod yok. Benchmark testine bile girmiyor. İşlemci %100 çalıştığı için böyle bir sorun olabilir mi? Yani hiç bir uygulama oyun vb şey açık değilken %100 şeklinde çalışıyor devamlı. Ekran kartı kullanımı neredeyse yok.
İşlemci turbo frekans modunda çalışıyor. Format sonrasını takip eden 2-3 günde sık yaşadığım bir problem sorunun bundan olduğunu düşünüyorsanız bir öneri sunmaya çalışayım.
Denetim masası => Donanım ve ses => Güç seçenekleri
Hangi güç planı aktif ise plan ayarlarını değiştir butonuna basın. Gelişmiş güç ayarlarını değiştir yolunu izleyerek İşlemci Güç Yönetimi sekmesinden En yüksek işlemci durumunu 99 yapın. Donanımlarınızda OC var ise kaldırın.

İşlemci turbo frekans modunda çalışıyor. Format sonrasını takip eden 2-3 günde sık yaşadığım bir problem sorunun bundan olduğunu düşünüyorsanız bir öneri sunmaya çalışayım.
Denetim masası => Donanım ve ses => Güç seçenekleri
Hangi güç planı aktif ise plan ayarlarını değiştir butonuna basın. Gelişmiş güç ayarlarını değiştir yolunu izleyerek İşlemci Güç Yönetimi sekmesinden En yüksek işlemci durumunu 99 yapın. Donanımlarınızda OC var ise kaldırın.
Yok sorun bu da değil. Hani dedim işlemciyi %100 çalıştırdığı ve ekran kartını hiç kullanmadığı için olabilir ama değilmiş. Oyuna girmeye çalıştığımda direk donup crash hatası veriyor kafayı yiyeceğim.

Yok sorun bu da değil. Hani dedim işlemciyi %100 çalıştırdığı ve ekran kartını hiç kullanmadığı için olabilir ama değilmiş. Oyuna girmeye çalıştığımda direk donup crash hatası veriyor kafayı yiyeceğim.
Buldum galiba :) Görüntü kablosu anakarta mı takılı ekran kartına mı?

Hayır herhangi bir sıkıntı yok. Öyle olsa hiç bir oyunu oynayamam heralde? CS:GO ve LOL açabiliyorum şu anda sadece. CS:GO da 120-130 FPS alabiliyorum.
Aldığınız FPS değeri normal. Tek soru işareti Rainbow neden açılmıyor. Videoyu izleyin olmazsa oyun dosyalarını tekrar doğrulayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı