Çözüldü G4560 ve RX580 sistem oyunlardan atma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

anlakgunes

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar
İyi forumlar

Sistem upgrade yaptım CS:GO Apex legends vs oyunları açtığımda ilk giriş ekranında 3-5 saniye içerisinde masaüstüne geri dönüyor bir kaç defa da siyah ekran oldu ancak kasa aktif monitörün kablosunu ekran kartından çıkarıp tekrar takınca geliyor ama oyunlarda ki sorun sinir bozucu yardımcı olursanız sevinirim.(RX 580 kart alıp knight online oynuyorum [emoji23])

Sistem
Anakart ECS h110
İşlemci intel g4560 3.50GHz
RAM crucial 4GB 2133MHz-G skill 4GB 2133MHz
Ekran kartı Asus ROG strix RX 580 8GB
Güç kaynağı thermaltake 600w 80plus RGB

Çözüm
BIOS'tan RAM frekanslarını sabitledim, şimdi düzeldi. Ben bu kadar performans beklemiyordum. Kartı aldığımda takılma vs. gibi sorunlar bekliyordum, CS:GO'da en yüksek ayarlarda 300-450 FPS arası alıyor. İlginç.
BIOS'tan RAM frekanslarını sabitledim, şimdi düzeldi. Ben bu kadar performans beklemiyordum. Kartı aldığımda takılma vs. gibi sorunlar bekliyordum, CS:GO'da en yüksek ayarlarda 300-450 FPS arası alıyor. İlginç.

Çözüm
RX570 ile bile darboğaz yapar RX580 ile %80 üzerine çıkacağından şüpheliyim. Önemli olan çok FPS almak değil, monitör çözünürlüğü ile oyunda yüksek grafik ayarlarında monitör Hz değeri ile aynı FPS değerini yakalayabilmek. En kötü 60FPS olacak şekilde çözünürlüğü düşürmeden grafik ayarlarını ince ayar yaparak düzelteceksiniz. Bence en kısa zamanda işlemci + anakart + RAM üçlüsünü satıp çok az bir bütçe ekleyip B450M-K + R5 2600 bir sistem kurun. RAM zaten ucuz 8GB 3000MHz 300TL.

Kesinlikle böyle bi değişime gidicem zaten ekran kartı ucuza temiz denk geldi kaçırmadım aldım hemen sırada anakart ve işlemci var ama ben intelden devam etmek istiyorum amd işlemci hiç kullanmadım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı