G4600 & GTX1050 Ti sistem oyunlarda düşük performans veriyor

A12121

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingstone 256 GB SSD, Seagate 1 TB HDD
Ekran kartı
Asus Geforce Expedition 1050 Ti OC
Anakart
MSI B250M Gaming Pro
İşlemci
Intel Pentium G4600
Merhaba,
Bilgisayarı açtığım zaman videodaki gibi oluyor ve açılmıyordu. Bir süre geçtikten sonra sorun olmadan açılmaya başladı fakat oyunlarda FPS bayağı düştü. Valorant 100-140 FPS alırken 20-30'dan yükseğe çıkmıyor. RDR2, 30-40 arasında iken 15-20'ye düştü. Bu problem neden kaynaklanıyor? Yardımcı olursanız sevinirim...

Video

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahminim ya PSU dandır ya da bu kart kaç yıllık bilmiyorum ama kartın iyi soğuduğundan emin misin termal bakım falan yapıldı mı? Benim arkadaşımda da 1050 Ti da aynı sorun oluştu kart bir yerden sonra iyi soğuyamadığı için performansı azalmıştı. Bir furmarka sokup yük altında YouTube'da aynı marka modelle karşılaştır FurMark değerlerini. Önce Afterburner'dan GTA 5 civarı bir oyundan sıcaklık değerlerini de izle sorun yoksa FurMark'ı dene.

Merhaba,
Bilgisayarı açtığım zaman videodaki gibi oluyor ve açılmıyordu. Bir süre geçtikten sonra sorun olmadan açılmaya başladı fakat oyunlarda FPS bayağı düştü. Valorant 100-140 FPS alırken 20-30'dan yükseğe çıkmıyor. RDR2, 30-40 arasında iken 15-20'ye düştü. Bu problem neden kaynaklanıyor? Yardımcı olursanız sevinirim...

Video
PSU yetersiz kalıyor olabilir video onu gösteriyor.

Tahminim ya PSU dandır yada bu kart kaç yıllık bilmiyorum ama kartın iyi soğuduğundan eminmisin termal bakım felan yapıldı mı? Benim arkadaşımdada 1050 ti da aynı sorun oluştu kart bir yerdfen sonra iyi soğuyamadığı için performansı azalmıştı. Bir furmarka sokup yük altında youtubeda aynı marka modelle karşılaştır furmark değerlerini. Önce afterburnerdan gta 5 civarı bir oyundan ısı değerlerinide izle sorun yoksa furmarkı dene.
Hocam haklı. Termal macun yenilemeyi denemelisiniz uzun süredir sürmüyorsanız. Ayrıca bu dediğiniz oyunlarda veya FurMark testinde kaç derece olduğunu öğrenmek isterim CPU ve GPU'nun.

Tahminim ya PSU dandır ya da bu kart kaç yıllık bilmiyorum ama kartın iyi soğuduğundan emin misin termal bakım falan yapıldı mı? Benim arkadaşımda da 1050 Ti da aynı sorun oluştu kart bir yerden sonra iyi soğuyamadığı için performansı azalmıştı. Bir furmarka sokup yük altında YouTube'da aynı marka modelle karşılaştır FurMark değerlerini. Önce Afterburner'dan GTA 5 civarı bir oyundan sıcaklık değerlerini de izle sorun yoksa FurMark'ı dene.
FurMark, Afterburner ile OC yaptığım zaman 44-46, OC olmamış hali ile 41-43 fps veriyor. Max 67 dereceyi gördü. Videolardan kontrol ettiğim kadarıyla da anormal bir şey yok. Ama oyuna girdiğim zaman işler değişiyor FPS yerlerde...

FurMark, Afterburner ile OC yaptığım zaman 44-46, OC olmamış hali ile 41-43 fps veriyor. Max 67 dereceyi gördü. Videolardan kontrol ettiğim kadarıyla da anormal bir şey yok. Ama oyuna girdiğim zaman işler değişiyor FPS yerlerde...

Siz şöyle bir şey alın bence. @GalaxySal450 daha iyi bilir.

Geri
Yukarı