GTX1050 Ti oyunlarda düşük FPS veriyor

Herolog

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun bir süredir ekran kartı arayışındaydım sonunda GTX 1050 Ti aldım.
Ama bir sorun var Valorant ve GTA 5'te denedim ve düşük FPS alıyorum ve ekran kartı kullanım %'si çok düşük.
Bilgisayarımın özellikleri:
Intel® Core™2 Quad Q9550 işlemci,
DDR3 1333MHz 4+4 GB toplam 8 GB RAM,
WD Blue 500 GB HDD,
Netac 128 GB SATA SSD ( Windows kurulu )
Yeni aldığım parçalar da:
ASUS GTX1050 Ti CERBERUS GAMING OC GDDR5 4GB,
Gamepower GP-500 500 W Power Supply.
Valorant'ı SSD GTA 5'i HDD kurup denemiştim ve sizinle izlediğim bir videoyu paylaşacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada adam aynı işlemci ve DDR2 RAM ve GT630 2 GB gibi bir ekran kartıyla benim aldığım FPS'nin 2 katını alıyor.

Fotoğrafları da ekliyorum, şöyle bakıp yardımlarınızı bekliyorum. Ve sistem yükseltme önerilerine de açığım. i3 12.nesil ve 1700 bir anakart ve DDR4 RAM'lerle bir yükseltme yapabilirim.

Dosya Ekleri

• valorant afterburner.png
    valorant afterburner.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 28
  • gta 5 afterburner.png
    gta 5 afterburner.png
    1 MB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz ekran kartınıza darboğaz yapıyor. Q9550 maksimum GeForce GTX 750 Ti ve GeForce GT 1030 beslemekte. 4000 liraya işlemci anakart RAM değişikliği hatta bütçe yeterse kasa ve PSU değişikliği yapın ya da o sistemi satıp az daha üzerine ekleyip şu sistemi alabilirsiniz.

FrekansTV Bilgisayar Sistemi - inventus (SSD'yi Adata Legend 710 yapın, ileride de SHP V2 650W modelini de değiştirirsiniz).

Arkadaşlar uzun bir süredir ekran kartı arayışındaydım sonunda GTX 1050 Ti aldım.
Ama bir sorun var Valorant ve GTA 5'te denedim ve düşük FPS alıyorum ve ekran kartı kullanım %'si çok düşük.
Bilgisayarımın özellikleri:
Intel® Core™2 Quad Q9550 işlemci,
DDR3 1333MHz 4+4 GB toplam 8 GB RAM,
WD Blue 500 GB HDD,
Netac 128 GB SATA SSD ( Windows kurulu )
Yeni aldığım parçalar da:
ASUS GTX1050 Ti CERBERUS GAMING OC GDDR5 4GB,
Gamepower GP-500 500 W Power Supply.
Valorant'ı SSD GTA 5'i HDD kurup denemiştim ve sizinle izlediğim bir videoyu paylaşacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada adam aynı işlemci ve DDR2 RAM ve GT630 2 GB gibi bir ekran kartıyla benim aldığım FPS'nin 2 katını alıyor.

Fotoğrafları da ekliyorum, şöyle bakıp yardımlarınızı bekliyorum. Ve sistem yükseltme önerilerine de açığım. i3 12.nesil ve 1700 bir anakart ve DDR4 RAM'lerle bir yükseltme yapabilirim.

Sisteminizle o kart çok yersiz ondan dolayı olabilir.

H610M-H anakart ve i3 12100F + 8+8 = 16 GB DDR4 RAM düşünüyorum. Güç kaynağım ve ekran kartım ve depolamam SSD ve HDD zaten var belki ekstra bir kasa değiştirilebilir toplam bir 4000 TL'ye hallolur gibi ne dersiniz?

Çok iyi bir yükseltme olur. Sadece Valorant oynayacaksanız ve bütçeniz çok azsa bunlara gerek yok. İşlemciyi yükseltseniz bile yeterli olacağını düşünüyorum.

H610M-H anakart ve i3 12100F + 8+8 = 16 GB DDR4 RAM düşünüyorum . Güç kaynağım ve ekran kartım ve depolamam SSD ve HDD zaten var belki ekstra bir kasa değiştirilebilir toplam bir 4000 TL'ye hallolur gibi ne dersiniz ?
Böyle daha iyi olur. Şimdilik sistemi akım korumalı priz ile kullanın çünkü PSU kalitesiz. Sonradan RX 6600 veya RX 6700 XT gibi bir karta geçip PSU'da değiştirirsiniz.

İşlemciniz ekran kartınıza darboğaz yapıyor. Q9550 maksimum GeForce GTX 750 Ti ve GeForce GT 1030 beslemekte. 4000 liraya işlemci anakart RAM değişikliği hatta bütçe yeterse kasa ve PSU değişikliği yapın ya da o sistemi satıp az daha üzerine ekleyip şu sistemi alabilirsiniz.

FrekansTV Bilgisayar Sistemi - inventus (SSD'yi Adata Legend 710 yapın, ileride de SHP V2 650W modelini de değiştirirsiniz).

Usta bu FrekansTV sistemini aklıma soktun bu tür bir şey yapabilirim galiba ama işlemci olarak Intel tercihimdir bu şekil uygun fiyatlı ekran kartsız Intel bir sistem bulup 1050 Ti kartımı takıp kullanabilirim hem 2 tane sistem olmuş olur elimde .

Çok iyi bir yükseltme olur. Sadece Valorant oynayacaksanız ve bütçeniz çok azsa bunlara gerek yok. İşlemciyi yükseltseniz bile yeterli olacağını düşünüyorum.

İşlemci zaten 775 pin en yüksek işlemci denebilir diğer 2 tane ismi gibi extreme işlemcileri saymazsak yani mecbur hem anakart hem işlemci hem RAM alacağız .

Sisteminizle o kart çok yersiz ondan dolayı olabilir.
Mantıklıymış çok çok teşekkürler destekleriniz için .

Geri
Yukarı