GTX1050 Ti oyunlarda düşük FPS veriyor

Herolog

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun bir süredir ekran kartı arayışındaydım sonunda GTX 1050 Ti aldım.
Ama bir sorun var Valorant ve GTA 5'te denedim ve düşük FPS alıyorum ve ekran kartı kullanım %'si çok düşük.
Bilgisayarımın özellikleri:
Intel® Core™2 Quad Q9550 işlemci,
DDR3 1333MHz 4+4 GB toplam 8 GB RAM,
WD Blue 500 GB HDD,
Netac 128 GB SATA SSD ( Windows kurulu )
Yeni aldığım parçalar da:
ASUS GTX1050 Ti CERBERUS GAMING OC GDDR5 4GB,
Gamepower GP-500 500 W Power Supply.
Valorant'ı SSD GTA 5'i HDD kurup denemiştim ve sizinle izlediğim bir videoyu paylaşacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada adam aynı işlemci ve DDR2 RAM ve GT630 2 GB gibi bir ekran kartıyla benim aldığım FPS'nin 2 katını alıyor.

Fotoğrafları da ekliyorum, şöyle bakıp yardımlarınızı bekliyorum. Ve sistem yükseltme önerilerine de açığım. i3 12.nesil ve 1700 bir anakart ve DDR4 RAM'lerle bir yükseltme yapabilirim.

Dosya Ekleri

• valorant afterburner.png
    valorant afterburner.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 28
  • gta 5 afterburner.png
    gta 5 afterburner.png
    1 MB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar uzun bir süredir ekran kartı arayışındaydım sonunda GTX 1050 Ti aldım.
Ama bir sorun var Valorant ve GTA 5'te denedim ve düşük FPS alıyorum ve ekran kartı kullanım %'si çok düşük.
Bilgisayarımın özellikleri:
Intel® Core™2 Quad Q9550 işlemci,
DDR3 1333MHz 4+4 GB toplam 8 GB RAM,
WD Blue 500 GB HDD,
Netac 128 GB SATA SSD ( Windows kurulu )
Yeni aldığım parçalar da:
ASUS GTX1050 Ti CERBERUS GAMING OC GDDR5 4GB,
Gamepower GP-500 500 W Power Supply.
Valorant'ı SSD GTA 5'i HDD kurup denemiştim ve sizinle izlediğim bir videoyu paylaşacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada adam aynı işlemci ve DDR2 RAM ve GT630 2 GB gibi bir ekran kartıyla benim aldığım FPS'nin 2 katını alıyor.

Fotoğrafları da ekliyorum, şöyle bakıp yardımlarınızı bekliyorum. Ve sistem yükseltme önerilerine de açığım. i3 12.nesil ve 1700 bir anakart ve DDR4 RAM'lerle bir yükseltme yapabilirim.
Darboğaz mevcut hocam, ondan dolayı düşük FPS alıyorsunuz.

Sisteminiz ekran kartını besleyemiyor, ayrıca RAM frekansları da düşük.

H610M-H anakart ve i3 12100F + 8+8 = 16 GB DDR4 RAM düşünüyorum . Güç kaynağım ve ekran kartım ve depolamam SSD ve HDD zaten var belki ekstra bir kasa değiştirilebilir toplam bir 4000 TL'ye hallolur gibi ne dersiniz ?

Darboğaz mevcut hocam, ondan dolayı düşük FPS alıyorsunuz.
Evet biliyorum zaten ama yorum almak amaçlı konu açtım sizce bu bahsettiğim yükseltme nasıl olur i3 12100f ve 1700pin anakart ve 16 gb ram ile 1050ti performanslı olur mu ?

Ekran kartı hariç herşeyinizi yükseltin. 6500TL fiyat çıkacaktır. Bende yapmayı planlıyorum ekran kartlarımız aynı fakat ben bu kadar dar boğaz yemiyorum.
Her şey değil çok masraf olur anakart işlemci ram 4000 tlye hallolur .

Evet biliyorum zaten ama yorum almak amaçlı konu açtım sizce bu bahsettiğim yükseltme nasıl olur i3 12100f ve 1700pin anakart ve 16 gb ram ile 1050ti performanslı olur mu ?

Güzel bir yükseltme olur, darboğaz yaşamazsınız.

Psu, Kasa, Ram, İşlemci, Anakart.

Konu açabilirsin bütçe belirterek.

Geri
Yukarı