G4600 vs R3 1200

C4rbe

Hectopat
Daha fazla  
3400 TL bütçem var.(Monitör dahil) 2 sistem arasında kararsız kaldım. Şu an biraz düşük bütçeli alıp ileride değiştirmeyi düşünüyorum. Bunun için R3 1200'lü olan sistem daha mantıklı geliyor ancak G4600' lü sistemde ise 400 TL bütçe kalıyor. Bunlarla da mouse, klavye, kulaklık gibi ihtiyaçlarımı giderebilirim. Ancak ilerisi için G4600'den AMD'ye geçmem için de epey masraflı olacak gibi duruyor. Önerilerinizi bekliyorum. (İtopya'dan alacağım.)

1.Sistem+Monitör:

VOIN / Ryzen 3 1200/Msi GTX1050Ti 4GT OC/8GB DDR4/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA
AOC LED 24" 75Hz G2460VQ6 1ms FreeSync Full HD Dp port Gaming monitör | ITOPYA
------------------
2.Sistem (Monitör dahil)

SILNOY / Intel G4600 3.6Ghz/Asus GTX1050Ti Strix/8GB DDR4/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA

Eğer; ikinci sistemi alıcaksam kalan 400 TL alabileceğim en iyi mouse ve kulaklık önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha dün yeni bir sistem toplayıp sipariş geçtim. Ryzen 3 1300x, Gtx 1050 ti, B350 anakart vb. en ideal parçalar dahil 3100 TL şeklinde tuttu(Sadece kasa). Senin bütçen ile benim aldığım sistem üzerinden ufak kırpmaları düşünerek monitör dahil iyi bir sistem toplayabileceğini düşünüyorum. Kırpmalardan kastımı örnek ile açıklayayım. 370 Tl lik kasa yerine 170 TL lik kasa alarak , Gigabyte G1 Gaming 1050 ti 956 TL yerine GALAX yada Palit tarzı 800 - 850 TL başka bir kart alsan diye düşünürsek. Birkaç gününü sistem tavsiyeleri üzerine konu okuyarak ve bütçene uygun en ideal parçalara karar vererek geçirirsen sistemini çok rahat ve daha ucuza toplaman mümkün.

Sinerji DCA1050ti (Asus) Ryzen 5-8GB-1TB-GTX1050ti Benim önerim bu ileride ekran kartını artırabilirsin. Sinerji güvenilir bir firmadır.
V3-M1050TGX-13X02/R3 1300X/MSI GTX1050Ti Gaming X/8GB DDR4/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA İtopyadan alacağım diyorsan da bu. Senin söylediğin sistemde A320 anakart , Ryzen 1200 ve normal ekran kartı var. Bunda ise B350 anakart , Ryzen 1300x , Gaming X ekran kartı var. A320 mantıklı bir anakart seçimi değildir bu yüzden B350 tercih edilmeli. B350 anakart ile ileride işlemcini rahatça yükseltebilirsin.
Ama dediğim gibi ben 1.ciyi öneririm monitörü araştırmaktayım bulunca atarım. Bu arada İntel sistemine göz atmak bile istemiyorum H110 anakart geliştirilmeye açık değil.

4600 lü sistemi geliştiremezsin işlemci yönünden. Daha doğrusu güncel sistemlere geçiş yapamazsın ilerde.Ryzen için yapabilirsin resmi açıklama yok ama 2020 ye kadar soket duracak lafı dolaşıyor. 1050 Ti ekran kartına 2 si de yeterli olur onda sıkıntı yok. Tercihini şöyle yapabiilirsin. Ben sistemi kullanırım sonra atarım diyorsan ucuz olanı seç. Ancak sistemi güncelleme ile uğraşırım yenisini almam diyorsan da Ryzen i seç. Selamlr

Genelde aralarında fiyat farkı olan şeylerden daha pahalı olan iyi oluyor. O yüzden mantıksız bir karşılaştırma.
Karşılaştırma değil de hangisi daha kârlı olur diye hesaplıyor arkadaş çünkü birisinde monitör dahil. Bir de geleceğe yönelik düşünüyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı