G770 cihaz kargoda hasar aldı

Talha murat

Hectopat
Makaleler
1
Yer
BURSA
G770 cihazım var bakımları için vs servise gönderdim ana servisine, cihaz ulaşmış 5 dk önce aradılar cihazın monitörü hasarlı denildi yarısı gitmiş denildi ve fiziksel hasar mevcut denildi kargodan olduğunu defalarca söyledim kutuda hasar vs olmadığını söylediler şu an mağdur oldum cihazın sorunları bunlar değildi ve beni boşuna masrafa soktular ne yapabilirim kullanıcı hatası diye söylüyorlar monitör fiyatı ne kadar dır? Cihazın ekranı sağlam iken boot resmi var kanıt olarak yolladım sizce ne olur? Eğer red alırsam ne yapmalıyım.

Dosya Ekleri

• IMG_20220203_113243.jpg
    IMG_20220203_113243.jpg
    114,5 KB · Görüntüleme: 116
G770 cihazım var bakımları için vs servise gönderdim ana servisine, cihaz ulaşmış 5 dk önce aradılar cihazın monitörü hasarlı denildi yarısı gitmiş denildi ve fiziksel hasar mevcut denildi kargodan olduğunu defalarca söyledim kutuda hasar vs olmadığını söylediler şu an mağdur oldum cihazın sorunları bunlar değildi ve beni boşuna masrafa soktular ne yapabilirim kullanıcı hatası diye söylüyorlar monitör fiyatı ne kadar dır? Cihazın ekranı sağlam iken boot resmi var kanıt olarak yolladım sizce ne olur? Eğer red alırsam ne yapmalıyım.

Bunlar o kadar çakalki orada bile hasar verilmiş olabilir cihaza.

Tüketici haklarına başvurun. Bu kadar para verip de kargodan kaynaklı bir sorunu size yıkmaları da çok ayıp olmuş.

Bunlar o kadar çakalki orada bile hasar verilmiş olabilir cihaza.
Dün kargoyu verdim akşam 6 da aradılar kargoda hasar olursa sigortalı gitmez sorumluluğumuz altında değil diye yurtiçi kargodan bunu kapıdan da söylediler ikinciye aramazlardı aradılar ya o BİRAZCIK şüphelendirdi bugün eleman evrak getirecekti getirmedi imzalamam için.

Dün kargoyu verdim akşam 6 da aradılar kargoda hasar olursa sigortalı gitmez sorumluluğumuz altında değil diye Yurtiçi Kargo'dan bunu kapıdan da söylediler ikinciye aramazlardı aradılar ya o BİRAZCIK şüphelendirdi bugün eleman evrak getirecekti getirmedi imzalamam için.

O zaman kargoda olma ihtimalı aşırı fazla.

O zaman kargoda olma ihtimalı aşırı fazla.
Keşke söyleseydin firmaya ama bizi ilgilendirmez derlerdi büyük ihtimal dur bakalım dönüşlerini bekliyorum.
Tüketici haklarına başvurun. Bu kadar para verip de kargodan kaynaklı bir sorunu size yıkmaları da çok ayıp olmuş.
İnanın uğraşmak istemiyorum zorlamasalar zaten maddi sıkıntı var cihazı satacaktım bakımları için vs gönderdim.

Maalesef sigortalı gönderim zaten yok böyle ürünler de kargo ile sıfır ürün falan olmadıkça şahsi gönderimler de o yüzden geçmiş olsun demekten başka bir şey gelmedi elimden. Ki şunu anlamadım notebook gibi bir ürünü strafor koymadan mı yolladınız strafor varken bir şey olmazdı kolay kolay.

@Talha murat Bu yüzden her ne olursa olsun bir ürünü servise gönderirken sağını solunu kayıt alın. Hem video, hem de fotoğraf olarak elinizde bir belge olsun. Hatta mümkünse kargoya vermeden önce cihazın hasarsız ve çalışır durumda olduğuna dair video da kaydedin.

Benim arkadaşın servise gönderdiği laptop SSD'siz geri gelmişti mesela. 2 hafta boyunca aradığı yer kalmadı, en sonunda SSD'yi gönderdiler.

Ben buzdolabını servise gönderirken yamukluk dahi olmadığına dair kanıt için kayıt almıştım 2 sene önce. Başka türlü kargo sırasında hasar alıp almadığı belli olmuyor.

Şöyle düşünün. Sizdeyken ekran hasar aldı ve elinizde 1-2 gün öncesine ait çalışır durumda olduğuna dair bir fotoğraf var ve bunu kargo yaptı diyorsunuz. Burada sizi suçlamıyorum ama sadece karşı tarafın da farklı düşünebileceğini bilin istiyorum.

Maalesef sigortalı gönderim zaten yok böyle ürünler de kargo ile sıfır ürün falan olmadıkça şahsi gönderimler de o yüzden geçmiş olsun demekten başka bir şey gelmedi elimden.
Casperdaki çalışana defalarca sordum kargo firması karşılamıyor sorun yaşarsam ne olcak falan işte biz yardımcı oluyoruz karşılıyoruz diyorlar.
@Talha murat Bu yüzden her ne olursa olsun bir ürünü servise gönderirken sağını solunu kayıt alın. Hem video, hem de fotoğraf olarak elinizde bir belge olsun. Hatta mümkünse kargoya vermeden önce cihazın hasarsız ve çalışır durumda olduğuna dair video da kaydedin.

Benim arkadaşın servise gönderdiği laptop SSD'siz geri gelmişti mesela. 2 hafta boyunca aradığı yer kalmadı, en sonunda SSD'yi gönderdiler.

Ben buzdolabını servise gönderirken yamukluk dahi olmadığına dair kanıt için kayıt almıştım 2 sene önce. Başka türlü kargo sırasında hasar alıp almadığı belli olmuyor.

Şöyle düşünün. Sizdeyken ekran hasar aldı ve elinizde 1-2 gün öncesine ait çalışır durumda olduğuna dair bir fotoğraf var ve bunu kargo yaptı diyorsunuz. Burada sizi suçlamıyorum ama sadece karşı tarafın da farklı düşünebileceğini bilin istiyorum.

Evet haklısınız fakat kargo firması çok şüphe çektirdi onların bir haltı VA kesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı