G770 Power throttling yapıyor

meriç tan

Hectopat
Merhaba. Excalibur G770 dizüstü bilgisayara sahibim ve özellikle AAA dediğimiz oyunlarda ilemci bir anda voltajı ve hızı keseiyor ve FPS'i düşürüyor. Marvel's Spider-Man oyununda high ayarlarda 60 FPS sabit bir şekilde oynarken arada bir işlemci hızı 4.2 GHz'den 2 GHz'e iniyor ve FPS bir anda 45 47 civarına düşüyor. Bu problemi nasıl düzeltebilirim FPS kaybı yaşamadan? Yardımlarınızı bekliyor... Intel XTU ile CPU testi yaptım ve sonuçlar bu şekilde. Yardımlarınızı bekliyorum.

@erengore yardım edebilir misiniz rica etsem?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    183,9 KB · Görüntüleme: 45
Hocam, değerleri ne kadar arttirabiliyorsaniz deneyin gene olmazsa işlemciyi 40 veya 35W değerlerine sabitleyip kullanın, en azından drop yemezsiniz. Maalesef Excalibur soğutması ve 10. nesil işlemci birleşince sonuçlar böyle oluyor.

Hocam Excalibur'un kendi yazılımı stnden high performance a alıyorum 60W'a çıkıyor gç ancak bu sefer de deiğim gibi tsbenchde bir mddet sonra 45W a düşrüyor ve şeyide soracağım size throttle stop ana ekranında limits sekmesinin yanında kırmızıyla Power yazıyoryr teste başladıktan sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı