Çözüldü Casper G770 Power throttling nasıl düzeltilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Erenberkk

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, son 3 ay içinde eskiden oynadığım hiçbir oyunu oynayamaz oldum girdiğim her oyun 10-15 dakika oynatıp hiçbir hata vermeden atıyor, Intel XTU indirip kontrol etmek istedim, Power throttling olduğunu gördüm ve bilgisayar servisten yeni geldi bu sebepten ötürü hala aynı sorun devam etmekte bunu nasıl çözebilirim?

throttling.png

Çözüm
İnternetten bakarak yaptım ne kadar oldu bilmiyorum ama buyurun.
İnternetten bakarak yapmayın. Bilinçsizce bir sonuç olabilir. Her değer her sisteme uymaz. BİOS güncellemesi ile bile değişebilir.

Yine de yapmışsınız ama ayarlar uygulanmış. Ancak videodaki arkadaş pek bilgili değilmiş. Neyse yine de buradan devam edelim. Nasıl Undervolt edildiğini az çok anladınız bence.
CPU Core'a -160
CPU Cache aynı kalsın.
İntel GPU -60
iGPU Unslice -60
System Agent -40 olacak şekilde ayarlayın.

Sol alt köşedekileri de yüksek ihtimalle videodaki adam yaptırdı. 41 41 40 40 ayarlayın. O adamın yaptırdığı ayarı işlemci reddediyor ama haberi yok.

5 birimin 5'inin de IccMax değerini maksimuma çekin.

Tablonun altındaki "Disable and Lock Turbo Power Limits" tikini işaretleyin.

Ana Ekran ve TPL sekmesini de atın. Bilgisayarınızı en iyi hale getireyim.
İnternetten bakarak yapmayın. Bilinçsizce bir sonuç olabilir. Her değer her sisteme uymaz. BİOS güncellemesi ile bile değişebilir.

Yine de yapmışsınız ama ayarlar uygulanmış. Ancak videodaki arkadaş pek bilgili değilmiş. Neyse yine de buradan devam edelim. Nasıl Undervolt edildiğini az çok anladınız bence.
CPU Core'a -160
CPU Cache aynı kalsın.
İntel GPU -60
iGPU Unslice -60
System Agent -40 olacak şekilde ayarlayın.

Sol alt köşedekileri de yüksek ihtimalle videodaki adam yaptırdı. 41 41 40 40 ayarlayın. O adamın yaptırdığı ayarı işlemci reddediyor ama haberi yok.

5 birimin 5'inin de IccMax değerini maksimuma çekin.

Tablonun altındaki "Disable and Lock Turbo Power Limits" tikini işaretleyin.

Ana Ekran ve TPL sekmesini de atın. Bilgisayarınızı en iyi hale getireyim.
Bu arada muhtemelen sorununuzu bu mesajım çözecek ancak çözmezse de paniğe gerek yok. Her şekilde çözmüş olacağım. Basit bir Throttling çünkü.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    94,9 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı