G870 Casper termal macun bakımı nasıl yapılır?

cagdasozk

Hectopat
Merhaba arkadaşlar Casper G870 model laptopbuma termal bakım yaptım oyunlarda 100 dereceleri, aldıgım günden beri görmekte. MX 4 marka termal macun ile değişimi yaptim ama ısılardan yana bir düşüş olmadı. Termal ped olması gereken yerde kırmızı bir macun kullanılmış ve kurumuş bende elimdeki macun olmaz diye o kısımlara karısmadım. Sizce ne yapmam gerek bilgisi olan yazabilir mi?

Anladım peki pumpout yapmayan bir macun önerebilir misin? Ya da sıvı metal uygulamaya değer mi sizce. Bir de VRAM MOSFET üzerideki macun nasıl olmalı termal ped alıp değişmeli miyim?

G870'e sıvı metal sürmeyin derim. Hem fabrika çıkışı sıvı metal olmayan laptoplara, sıvı metal sürmek riskli hem de bu laptop Max-P olmadığı için düzgün bir macun olmasa bile 105W GPU'nun tamamını kullanabiliyor çok az limit ile veya yemeden. Max-P 4060 laptoplara göre daha yavaş sınırlara çıkıyor. İşlemci zorlayan oyunlarda genelde kaliteli macun farkını hissedersiniz, hissederseniz çünkü onlarda işlemci ekran kartı sıcaklığını da etkiliyor hafif bir limiti orada yiyor sadece. İşlemci zorlamayan oyunlarda fabrika çıkışında bile limit yemiyor ama sınırda gezer. Sonuçları burada da paylaşırsanız sevinirim.

G870'e sıvı metal sürmeyin derim. Hem fabrika çıkışı sıvı metal olmayan laptoplara, sıvı metal sürmek riskli hem de bu laptop Max-P olmadığı için düzgün bir macun olmasa bile 105W GPU'nun tamamını kullanabiliyor çok az limit ile veya yemeden. Max-P 4060 laptoplara göre daha yavaş sınırlara çıkıyor. İşlemci zorlayan oyunlarda genelde kaliteli macun farkını hissedersiniz, hissederseniz çünkü onlarda işlemci ekran kartı sıcaklığını da etkiliyor hafif bir limiti orada yiyor sadece. İşlemci zorlamayan oyunlarda fabrika çıkışında bile limit yemiyor ama sınırda gezer. Sonuçları burada da paylaşırsanız sevinirim.

Macun aldıgımda paylaşımı yapacağım ama aldığım günden beri 90 100 dereceleri görüyor ondan sıvı metal almaya karar kılmıştım.

Macun aldıgımda paylaşımı yapacağım ama aldığım günden beri 90 100 dereceleri görüyor ondan sıvı metal almaya karar kılmıştım.
MX4 pumpout yapabiliyor hocam o yüzden normal olabilir. Ayrıca bu dediğiniz büyük ihtimal ile işlemci sıcaklığı, bu laptopun ve hatta bu segmentte çoğu laptopun ben bu işlemciyi soğutacak güce sahip olduğunu düşünmüyorum. Limiti yoksa, ekran kartı gibi 100,5W çekiyor benchlerde direkt 100 dereceye kafa atıyor önemli olan ortalama kaç w çekiyorsunuz ona bakın. Oyunlarda da 60 ile 70W arası gezebildiğini görmüştüm artık 180W adaptör koymasalar ne güzel olacak. Bir de ddr4 değil ddr5 gelmeliydi.

şimdiki değerlerim

Bir de 100W cektigini gordum 70 100 arasi gidip geliyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20240527_203704.jpg
    IMG_20240527_203704.jpg
    330,3 KB · Görüntüleme: 7
şimdiki değerlerim
Laptop kalan 30W ile nasıl çalışıyor acaba ? Ben hep bunu merak ediyorum bu Casper modelinde. Her neyse oyunu oynayalı tahminen kaç dakika olmuştur ?

Çok ufak bir GPU limiti giriyor 105W çekmek yerine ondan 90W ile 100W arası gidip geliyorsunuz bu her G870'te var. Asıl ısınan yine de işlemcidir.

şimdiki değerlerim

Bir saniye, eğer oyunu yeni açmadıysan macun aslında iş yapmış. 93W ekran kartı çekip 73 derece çalışan ekran kartını ilk defa gördüm. Bende o 84 dereceden düşmüyor.

Geri
Yukarı