GA-78LMTS2 UEFI destekliyor mu?

Mbappee

Decapat
Yer
Denizli
RAM
4 GB RAM
İşlemci
AMD FX 8300
Temiz kurulum ile Windows 10 Pro'ya geçiş yapmak istiyorum. Sistemim UEFI destekliyor mu desteklemiyorsa nasıl temiz kurulum yapacağım? 2 HDD 1 SSD'im var SSD'ye kurulum yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartta Hybrid EFI teknolojisi var, bunun sayesinde hem Legacy hem de UEFI kurulum yapılıyormuş internetten araştırdığıma göre. BIOS'unuzu güncelleyin öncelikle, sonrasında BIOS'ta Advanced BIOS Features kısmında "EFI CD/DVD Boot Option" diye bir seçenek olması lazım onu EFI yapın. UEFI olarak hazırladığınız kurulum diskinizi boot edip deneyin. Bunları şimdi araştırdığım için yanlışlarım olabilir.

Anakartın kullanma kılavuzuna baktım, UEFI desteğinden bahsedilmiyor ama BIOS'ta Advanced BIOS Features altında EFI CD/DVD Boot Option ayarı var. Bununla DVD sürücüden Windows 7 64 Bit gibi EFI destekli sistemler boot edilebiliyor.

Öte yandan UEFI hazırlanmış bir Windows 10 USB'si boot edilebilir mi? Pek sanmıyorum açıkçası.

Ben olumsuz oy kullanacağım zira EFI ile UEFI de aynı şey değil. EFI, UEFI öncesi bir aşama idi.

Deneyip sonuçları aktarırsanız memnun olurum.

Anakartın kullanma kılavuzuna baktım, UEFI desteğinden bahsedilmiyor ama BIOS'ta Advanced BIOS Features altında EFI CD/DVD Boot Option ayarı var. Bununla DVD sürücüden Windows 7 64 Bit gibi EFI destekli sistemler boot edilebiliyor.

Öte yandan UEFI hazırlanmış bir Windows 10 USB'si boot edilebilir mi? Pek sanmıyorum açıkçası.

Ben olumsuz oy kullanacağım zira EFI ile UEFI de aynı şey değil. EFI, UEFI öncesi bir aşama idi.

Hocam şöyle bir dokümana ulaştım:
UEFI olduğunu söylüyor ama UEFI'den biraz farklı sanırım çok çeviremedim.

Geri
Yukarı