Sony Vaio BIOS güncelleme sonrası Windows açılmıyor

gorkem262626

Hectopat
Daha fazla  
Sony vaio bilgisayar kullanıyorum sony update den bios guncellemesi geldi. bende yükle butonuna bastım. kendi kendine yükledi ve sonrada bilgisayarı yeniden başlatın diye bir yazı çıktı bende yeniden başlattım bilgisayar açılırken sony logosu geldi ve firmware update diye. Bir yazı cıktı ve %100 oldu. Sonra aniden bilgisayar kapandı. Bilgisayar şarjda takılıydı. Bilgisayarı yeniden açtığımda karşıma vaio care kurtarma alanı geliyor. Ordada ingilizce bir şekilde windows başlatılamadı yazıyor. Güvenli moda girmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı banada olmuştu. Vaio care ile bios güncellemesi geldi bende kurdum %100 oldu, ancak açılmadı. Bios'a gir oradan uefı bölümünü legacy yap bilgisayar açılıyor. O günden beri bios güncellemesini korkudan yapamıyorum neden böyle bir şey olmuş olabilir? @Murat5038

Son düzenleyen: Moderatör:
Vaio care ile bios güncellemesi geldi bende kurdum %100 oldu,ancak açılmadı. Bios'a gir ordan uefı bölümünü legacy yap bilgisayar açılıyor.
Bu bios'u güncelledikten sonra kaç kere dememe rağmen yapılmayan bios default olayından kaynaklı. Güncelledikten sonra default yapılmalı. Eğer yine açılmıyorsa bios'u önceden kurcalamışsınız demektir. Ancak sizin yaşadığınız durum Yüklü olan İşletim sistemi Win 7 ve altı olan MBR bir diske format atılmış bir sistem olduğundan, güncel bios ile uefi özelliği daha stabil olarak ve default olarak gelmiş olduğundan hata vermesi normal. Bu yüzden legacy yapınca açılır. Ancak UEFİ bootable yapılmış medya ile GPT bir diske format atılsa Win 8.1+ bir sistem kurulsa daha hızlı ve stabil bir sisteme sahip olacaksınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı