Çözüldü GA-G41M-Combo'da DDR2 ve DDR3 RAM'ler beraber çalışır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Asdasgudas

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Muğla
Arkadaşlar elimde 4 GB 1333 MHz DDR3 RAM var. Anakart bu. 2x2 GB DDR2 RAM var. 1066 MHz OC kullanıyor. DDR3 taksam çalışır mı?

Çözüm
İkisini aynı anda takamazsınız, çalışmaz.

2020-12-07 13_58_58-mb_manual_ga-g41m-combo_e.pdf.png
Çözüm
Sitesinde bellek için destek listesine bakılmalı yazıyor. Deneyerek öğrenebilirsin hocam.
Denemek istemedim bir şey olur falan diye.
Gereken gerektiği şekilde takarsanız çalışır. DDR2 sol tarafa, DDR3 sağ tarafa takılıyor. Bu detayı unutmayın.
İkisini aynı anda takamazsınız, çalışmaz.

Eki Görüntüle 768506
Yani benim anlamadığım mesela DDR ve DDR2 anakarta takınca hepsi çalışıyordu hatırladığım kadarıyla ama bunda neden çalışmaz.

DDR ve DDR2 RAM'lerin beraber çalıştığını görmedim. Araştırdım, sizinki gibi kombo anakartlar var ancak beraber çalıştıkları söylenmemiş hiç. Hangi anakartta beraber çalışıyor, örnek verebilir misiniz?

Beraber çalışmamalarının sebebi de kontrolcü ve voltaj farkı diye biliyorum.

DDR ve DDR2 RAM'lerin beraber çalıştığını görmedim. Araştırdım, sizinki gibi kombo anakartlar var ancak beraber çalıştıkları söylenmemiş hiç. Hangi anakartta beraber çalışıyor, örnek verebilir misiniz?

Beraber çalışmamalarının sebebi de kontrolcü ve voltaj farkı diye biliyorum.
Benim abim bilgisayar teknisyenliği yapıyordu zamanında. Bana anlatıyordu neyin ne olduğunu. Belki yanlış anlatmış olabilir, ben de göremedim açıkçası. Ona ulaşamayınca konu açayım dedim.
Konuyu hortlatıyorum ama şunu alsam sizce nasıl olur bir arkadaşın tavsiyesi ile kuzenime alacağım. Elimde R7 290 var problem olur mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı