Gainer alınmalı mı?

wrist35

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
LGS sınavına hazırlanırken (ve farklı sebepler) çocukluğumdan beri yaptığım Futbol'u bırakmak zorunda kaldım tekrardan başlamak hala nasip olmadı şu an lise 2'ye gidiyorum spora ayırdığım vaktin 2 katını bilgisayarda geçirmeye başladım ve kendimden nefret ediyorum eskiden yaşamadığım sorunları yaşamaya başladım zaten zayıf birisiydim ve şu an daha da zayıfladım gün içerisinde vücudumda damar atması gibi (ne olduğunu bilmiyorum) sorunlar yaşıyorum büyük ihtimalle hem zayıflığımdan dolayı hem de bilgisayar başında çok vakit geçirmemden dolayı artı olarak gece uyurken kollarım ağrıyor hızlı bir şekilde kilo alıp futbol olmasa bile spora başlamak, vücudumu geliştirmek istiyorum internetten araştırdığım kadarıyla kafamda gainer kullanmak var ama forumda okuduğum bazı yazılarda 17-18 yaşındaki kişilere bile gainer tavsiye etmiyorlar bazıları bir şey olmaz sadece karbonhidrat içerdiğini söylüyor 15 yaşındayım geceleri çok geç uyuyorum okuldan geldiğimde çok yorgun olmama rağmen uyuyamıyorum kafam hep başka şeylerde oluyor kendimi vücut geliştirmeye adıyarak hem sağlığımı korumak hem de normal bir insana dönüşmek istiyorum kısacası kilo almam gerekiyor şu an 1.75 boyunda 50-55 kilo arasıyım belki ufak değişiklikler olmuş olabilir malum gelişim :D çağındayız.
Gainer gibi kilo almak için alacağım bir şey kullanmamı desteklemiyorsanız bunu doğal yollardan en hızlı şekilde nasıl yapabilirim yazarsanız çok mutlu olurum zamanını ayırıp okuyan herkese teşekkür ederim.

Geri
Yukarı