Gainer önerir misiniz?

Yer
North Memphis
Esen olsun, spora 3 ay önce başladım ve görünür değişikliklerin olması çok hoş fakat vücut yapım olarak büyümeye müsait bir yapım yok. Çocukluktan beri hiç fit vücudumun dışına çıkamadım. Spora başladığımdan beri hiç yemediğim kadar yemek yiyorum ama dediğim gibi genetik ile alakalı olsa gerek, vücudumun hacmin kazanmaya pek niyeti yok gibi. Şimdi ise işleri kolaylaştırmak için gainer almak istiyorum. Bu arada bu kadar şeyi neden anlattım; gainerın pek önerilmeyen bir supplament olduğunu gördüm ve benim durumuma rağmen hala öneriyor musunuz merak ettim. @emircanunlts

Kalori fazlası alınca hacim kazanmanız lazım. Bence gainer yerine normal beslenin durumunuz elveriyorsa.
Galiba kalori takibi yapmanız lazım.

Gainer değil çözümünüz daha da fazla yemek. Bu işin başka çıkarı yok. Kalori sayımı yapın bazal kalorinin %10-15 fazlası alım yapın. Zamanla büyüyeceksiniz zaten öyle 1-2 haftada büyüme hikaye anca. Eğer hızla kilo alırsanız yağlanırsınız. İyi bir diyet ve antrenman programı fazla fazla işinizi görecektir.

Hocalarım, aslında ben de pek taraftarı değilim ama evde de yemek kalmıyor. Annem tencereler dolusu yemek yapıp işe gidiyor eve geliyor yemek kalmamış, diyorum acıktım, küfür ediyor. Yani ben anormal bir durum olduğunu düşünüyorum. Metabolizma testi vs yaptırmadım ama dediğim gibi vücudum atletik yapısını bozmuyor bir türlü.
Kalori fazlası alınca hacim kazanmanız lazım. Bence gainer yerine normal beslenin durumunuz elveriyorsa.
Galiba kalori takibi yapmanız lazım.

Kalori takibi yapmayı denedim ama hesaplayamadım. Yani pilav üstü patlıcanın kalorisini nasıl hesaplayayım ya da patsonun? Çok tutarsız sonuçlar elde ederim.
Varsa gainer dışında başka öneriniz lütfen paylaşın...

Hocalarım, aslında ben de pek taraftarı değilim ama evde de yemek kalmıyor. Annem tencereler dolusu yemek yapıp işe gidiyor eve geliyor yemek kalmamış, diyorum acıktım, küfür ediyor. Yani ben anormal bir durum olduğunu düşünüyorum. Metabolizma testi vs yaptırmadım ama dediğim gibi vücudum atletik yapısını bozmuyor bir türlü.

Kalori takibi yapmayı denedim ama hesaplayamadım. Yani pilav üstü patlıcanın kalorisini nasıl hesaplayayım ya da patsonun? Çok tutarsız sonuçlar elde ederim.
Gainer kullanma demeyeceğim ama kuru yemişte de çok fazla kalori var.
Hassas terazi varsa ölçün ağırlıklarını. Önce pilavı ölçün. Sonra patlıcanı koyup ölçün. Sonra internetten besin değerine bakın. Ama şu da var. O besin değerleri pilavın pişirilmeden önceki hali herhalde. Pişince ne kadar su tuttuğu da önemli. Yemekte ne kadar yağ kullanıldığı da önemli.
Yani doğru. Kalori takibi yapmal zor ama ben yine de yapmaya çalışırdım. Bazıların kini yapamasan da boş ver, neyse.
En azından az çok fikir verir herhalde. Mesela x kadar yiyorsun. 2500 kalori gibi bir şey çıkıyor. Ama annen yemekleri çok yağlı yapıyor diyelim. Yani kalori çok daha artıyor. 3000 diyelim. İhtiyacın olan 2500 diyelim. BAyağı böyle idare ettin diyelim. Bir değişim yok. Demek ki sıkıntı olmalı.

Bu arada koca tencerenin hepsini yiyor musun?😂
Ben olsam kendim yemek yapardım. Tabii maddi durum fazla elvermiyorsa gainer kullanırdım herhalde de gainer fiyatlarını bilmiyorum.

Merhaba beden ikizim, yaklaş yamacıma hemen anlatıyorum sana üşenme uzun uzun oku , şunuda bil senin halinden sadece senin halinde olan birisi anlar örnekle : kardeşim 110 kilo diyorki abi ne gerek var Gainer'a pilav ve makarne ye tamam... bilmiyorlar ki 10 tabakta yesek olmuyor.. Kardeşim bu yüzden kimseyi dinleme , metabolizma olayımız bizim hızlı, kesinlikle Hardline ProGainer satın alıyosun abi param o kadar yok diyosan eğer Nutrich Mass 6000Gr alıyosun abicim. yemeklerden sonra bak önce kesinlikle değil gün de 1 sefer eğer o gün iyi yemek yemediysen 2 sefer kullan. şuanda bende kullanıyorum tekrar spora yazıldım kilo icin, kesinlikle öneriyorum zamanında 68 kilodan 78kg'lara çıktım. 2 ayda ve bu hem kas hem yag olarak aldım. özel olarakta konusabiliriz

Merhaba beden ikizim, yaklaş yamacıma hemen anlatıyorum sana üşenme uzun uzun oku , şunuda bil senin halinden sadece senin halinde olan birisi anlar örnekle : kardeşim 110 kilo diyorki abi ne gerek var Gainer'a pilav ve makarne ye tamam... bilmiyorlar ki 10 tabakta yesek olmuyor.. Kardeşim bu yüzden kimseyi dinleme , metabolizma olayımız bizim hızlı, kesinlikle Hardline ProGainer satın alıyosun abi param o kadar yok diyosan eğer Nutrich Mass 6000Gr alıyosun abicim. yemeklerden sonra bak önce kesinlikle değil gün de 1 sefer eğer o gün iyi yemek yemediysen 2 sefer kullan. şuanda bende kullanıyorum tekrar spora yazıldım kilo icin, kesinlikle öneriyorum zamanında 68 kilodan 78kg'lara çıktım. 2 ayda ve bu hem kas hem yag olarak aldım. özel olarakta konusabiliriz

Sağolasın ustam, ben galiba tavsiye ettiğiniz ürünlerden seçimimi yapıp kullanmaya başlayacağım.

Metabolizman isterse dünyanın en hızlısı olsun, hastalığınız olmadığı sürece kalori fazlasıyla kilo almamanin imkanı yok. Eğer kalori fazlasına rağmen kilo alamıyorsan ve kalori fazlan gözle görülür kadar fazlaysa, hastalığın var demektir.

Ben de senin gibiydim, ne kadar yersem yiyeyim alamiyordum. Aslında ben fazla yediğimi saniyormusum fakat yediğim hiçbir şeymiş neredeyse. Su an kalori fazlası yaparak 60 kilolardan 78 kilolara kadar çıktım 1 ayda.

Gainer konusuna gelirsek, gainer kilo almanda yardımcı olur fakat sihirli bir şekilde değil. Sen yemeğini hakkını vererek yersin, gainer içersin, gainer kalori fazlası olarak vücuduna girer ve dolaylı yoldan kilo aldırır.

Geri
Yukarı